Emre Demir pobił rekord ligi tureckiej. Strzelił gola mając 15 lat

10/11/2019, 18:05 GMT+1

W przegranym 1:2 meczu Super Ligi z Genclerbirligi gola dla Kayserisporu strzelił Emre Demir. W styczniu młody pomocnik obchodzić będzie 16. urodziny.

Mimo obecności w składzie uznanych i bardzo doświadczonych graczy, m.in. Umuta Buluta, Aymena Abdennoura czy Emmanuela Adebayora, Kayserispor zajmuje ostatnie miejsce w lidze tureckiej. Być może szkoleniowiec Bulent Uygun uznał, że pora na odmłodzenie składu i w 68. minucie wyjazdowego starcia z Genclerbirligi, przy stanie 1:0 dla gospodarzy, wpuścił na boisko 15-latka.

Demir doprowadził do wyrównania

Młody piłkarz szybko odpłacił się trenerowi za zaufanie. Ledwie trzy minuty po tym, jak pojawił się na murawie, doprowadził do wyrównania. Dzięki temu został najmłodszym strzelcem gola w historii Super Ligi (15 lat, dziewięć miesięcy i 25 dni).
Drużynie Kayserisporu nie udało się jednak wywalczyć przeciwko Genclerbirligi choćby punktu, bo w 82. minucie zwycięstwo miejscowym dał Bogdan Stancu.
Demir w klasyfikacji najmłodszych strzelców w historii tureckiej ligi wyprzedził Enesa Unala, który w sierpniu 2013, mając 16 lat i trzy miesiące, zdobył bramkę dla Bursasporu w spotkaniu z Galatasaray.
W 2015 roku po Unala sięgnął Manchester City. Turecki napastnik ligi angielskiej jednak nie zawojował. Po serii wypożyczeń w roku 2017 odszedł definitywnie do Villarrealu. Obecnie jest wypożyczony do Realu Valladolid. W tym sezonie strzelił w La Lidze jednego gola w 12 spotkaniach.

50 bramek w 50 meczach

Demir w tureckim futbolu nie jest anonimowy. Jeszcze przed golem przeciwko Genclerbirligi uznawano go za jeden z największych talentów w kraju. W drużynie U-14 zdobył 50 bramek w 50 meczach. Jego poczynania śledzą już wysłannicy Barcelony, a sam 15-latek ma za sobą treningi w akademii Paris Saint-Germain.

Autor: Kali / Źródło: eurosport.pl