Ekstraklasa. Miedź Legnica - Śląsk Wrocław 0:2

14/05/2019, 20:34 GMT+2

W bardzo ważnym meczu w walce o utrzymanie w ekstraklasie Śląsk Wrocław pokonał w Legnicy Miedź 2:0. Dzięki temu WKS zapewnił sobie pozostanie w elicie. Z kolei Miedź znalazła się w strefie spadkowej i do końca będzie musiała rywalizować o utrzymanie z Wisłą Płock, która we wtorek ograła Górnik w Zabrzu 1:0.

Przed meczem w tabeli ekstraklasy Śląsk miał 38 punktów, o jeden wyprzedzał Miedź i o dwa będącą w strefie spadkowej Wisłę Płock. Oprócz zdegradowanego już Zagłębia Sosnowiec tylko te trzy zespoły ciągle nie mogły być pewne utrzymania. W przypadku wygranej Śląsk zapewniłby sobie pozostanie w ekstraklasie jeszcze przed ostatnią kolejką.

Słupek i poprzeczka

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy z animuszem zaatakowali Śląsk. Miedź mogła objąć prowadzenie już w siódmej minucie, ale Juan Camara w dobrej sytuacji trafił w słupek, a dobitka Petteri Forsella była mocno niecelna.
Z czasem Śląsk przejął inicjatywę. Bez powodzenia strzelali Marcin Robak i Michał Chrapek. Najbliżej szczęścia był Mateusz Cholewiak, który trafił w poprzeczkę. W sumie w pierwszej połowie nie było ani jednego celnego strzału w światło bramki.

Skuteczny wolny

Po przerwie w końcu jednej ze stron udała się ta sztuka i to od razu padł gol. W 51. minucie Augusto skutecznie wykonał rzut wolny zza linii pola karnego. Jego płaski strzał okazał się za trudny dla Sosłana Dżamajewa.
W 74. minucie Miedziowi byli bliscy wyrównania. Fatalnie do tyłu zagrał Łukasz Broź i Mateusz Szczepaniak był bliski dojścia do piłki i pokonania bramkarza Śląska. Jakub Słowik w ostatniej chwili wyprzedził jednak rywala. Bliski powodzenia był też Camara po rzucie rożnym. Uderzenie Omara Santany obronił za to Słowik.
W ostatniej akcji meczu drugiego gola dla Śląska strzelił Mateusz Radecki.

Jubileusz Celebana

Wtorkowe spotkanie było wyjątkowe dla Piotra Celebana. Wieloletni kapitan Śląska w Legnicy rozegrał 290. mecz w ekstraklasie, co jest klubowym rekordem. Wcześniej najlepszym wynikiem w tej kategorii mógł się pochwalić Mieczysław Kopycki.
W ostatniej kolejce Śląsk zagra u siebie z Arką Gdynia, Miedź na wyjeździe zmierzy się z Wisłą Kraków, a Wisła Płock podejmie Zagłębie Sosnowiec. Przed decydującymi meczami płocczanie mają trzy punkty przewagi nad Miedzią.
WTORKOWE MECZE 36. KOLEJKI:
Miedź Legnica - Śląsk Wrocław 0:2 (0:0).
Bramki: Augusto (51), Mateusz Radecki (90+4).
Miedź: Sosłan Dżanajew - Paweł Zieliński (79. Henrik Ojamaa), Bozo Musa, Grzegorz Bartczak, Artur Pikk - Juan Camara, Rafał Augustyniak (70. Mateusz Szczepaniak), Borja Fernandez (79. Łukasz Garguła), Omar Santana, Joan Roman - Petteri Forsell.
Śląsk: Jakub Słowik - Piotr Celeban, Wojciech Golla, Mariusz Pawelec, Łukasz Broź - Robert Pich, Augusto, Krzysztof Mączyński (74. Jakub Łabojko), Michał Chrapek (82. Mateusz Radecki), Mateusz Cholewiak (90+2. Dorde Cotra) - Marcin Robak.
Górnik Zabrze - Wisła Płock 0:1 (0:1)
Bramki: Giorgi Merebaszwili (7).
Górnik: Martin Chudy - Boris Sekulic, Przemysław Wiśniewski, Paweł Bochniewicz, Adrian Gryszkiewicz (64. Dani Suarez) - Ishmael Baidoo (64. Łukasz Wolsztyński), Walerian Gwilia, Mateusz Matras, Szymon Żurkowski, Kamil Zapolnik (46. Maciej Ambrosiewicz) - Igor Angulo.
Wisła: Bartłomiej Żynel - Jake McGing (66. Patryk Stępiński), Alan Uryga, Adam Dźwigała, Angel Garcia - Alen Stevanovic (67. Ricardinho), Dominik Furman, Damian Rasak, Mateusz Szwoch, Giorgi Merebaszwili (90+1. Bartłomiej Sielewski) - Oskar Zawada.
Zagłębie Sosnowiec - Korona Kielce 2:4 (1:2)Bramki: Zarko Udovicić (45), Giorgi Gabedawa (56) - Marcin Cebula (10), Elia Soriano (40), Elia Soriano (77), Marcin Cebula (90+2).Zagłębie: Dawid Kudła - Giorgos Mygas, Kacper Radkowski (82. Olaf Nowak), Patrik Mraz, Roman Janicki (46. Tomasz Nawotka) - Dawid Ryndak, Tomasz Pietrzak (46. Tomasz Nowak), Szymon Pawłowski, Sebastian Milewski, Zarko Udovicić - Giorgi Gabedawa.Korona: Michał Miśkiewicz - Łukasz Kosakiewicz, Joonas Tamm, Piotr Pierzchała, Michael Gardawski - Oktawian Skrzecz (46. Oliver Petrak), Jakub Żubrowski, Ognjen Gnjatić (68. Adnan Kovacević), Wato Arweładze (63. Matej Pucko), Marcin Cebula - Elia Soriano.
Autor: dasz/twis / Źródło: eurosport.pl