Ekstraklasa. Lech Poznań - Wisła Kraków 1:1

27/10/2017, 20:30 GMT+2

W Poznaniu było bardzo blisko dużej niespodzianki w drugim meczu 14. kolejki ekstraklasy. Jeszcze w 93. minucie gry liderujący w tabeli Lech przegrywał z Wisłą Kraków 0:1. Biała Gwiazda nie zdobyła jednak trzech punktów.

Mecz w stolicy Wielkopolski zapowiadał się bardzo ciekawie i emocji przy Bułgarskiej nie brakowało. Lech, mimo że nie wygrał dwóch ostatnich pojedynków wyjazdowych (z Jagiellonią 1:1 i Lechią 3:3), przystępował do piątkowej konfrontacji jako lider. Z kolei Wisła była szósta, lecz do poznaniaków traciła tylko trzy punkty.

Niezawodny Carlitos

Trener Lecha Nenad Bjelica przed spotkaniem chwalił rywali, a przede wszystkim ich najlepszego strzelca Carlitosa. Podopieczni Chorwata nie zdołali jednak zatrzymać Hiszpana.
W ósmej minucie Kamil Wojtkowski przejął dalekie podanie w polu karnym Lecha i odegrał do nadbiegającego Carlitosa. 27-letni napastnik uderzył bardzo precyzyjnie, a piłka po jego strzale wpadła tuż przy słupku. To jego dziesiąty gol w sezonie.
Po stracie gola Kolejorz przejął inicjatywę. Miejscowi powinni wyrównać w 36. minucie. Wówczas Michał Buchalik odbił przed siebie strzał Macieja Makuszewskiego, a dobijający z bliskiej odległości Darko Jevtić trafił w bramkarza. Na bramkę Wisły bez powodzenia uderzali też Radosław Majewski i Maciej Gajos.

Nawałnica Lecha

Po zmianie stron lechici naciskali z jeszcze większym animuszem. Atakowali przez całą połowę, a Wisła tylko się broniła. Najbliżej szczęścia byli Łukasz Trałka, Christian Gytkjaer i Deniss Rakels. W decydujących momentach wyraźnie brakowało im spokoju. Albo minimalnie się mylili, albo na ich drodze stawał świetnie dysponowany Buchalik.
Mimo kolejnych niepowodzeń Lech ciągle dążył do wyrównania. Cel osiągnął w 94. minucie, zaledwie 20 sekund przed końcem meczu. Wówczas to w zamieszaniu pod bramką Wisły celnym uderzeniem popisał się Jevtić. Był to 29. strzał gospodarzy w meczu! Sędzia nie pozwolił już wznowić gry, a remis 1:1 nikogo nie ucieszył.
Lech Poznań - Wisła Kraków 1:1 (0:1)

Bramki: Carlitos (8) - Jevtić (90+4)
Lech Poznań: Matus Putnocky - Robert Gumny (81. Nicklas Barkroth), Lasse Nielsen (71. Deniss Rakels), Emir Dilaver, Wołodymyr Kostewycz - Maciej Makuszewski, Łukasz Trałka, Radosław Majewski, Maciej Gajos (81. Mihai Radut), Darko Jevtić - Christian Gytkjaer.

Wisła Kraków: Michał Buchalik - Tomasz Cywka, Arkadiusz Głowacki, Zoran Arsenić, Maciej Sadlok - Jesus Imaz, Victor Perez, Kamil Wojtkowski (71. Tibor Halilović), Vullnet Basha, Rafał Boguski (67. Ze Manuel) - Carlitos (76. Denys Bałaniuk).
Autor: dasz / Źródło: sport.tvn24.pl