Cristiano Ronaldo i kibic w meczu el. Euro 2020 Portugalia - Litwa

11/09/2019, 11:14 GMT+2

To był wieczór Cristiano Ronaldo. Kapitan reprezentacji Portugalii we wtorek strzelił cztery gole w wyjazdowym meczu z Litwą w ramach eliminacji Euro 2020, a jego drużyna wygrała 5:1. Swoim występem gwiazdor Juventusu wprawił w zachwyt fanów na LFF stadionas w Wilnie, a jeden z nich wbiegł nawet na boisko, błagając piłkarza o wspólne zdjęcie.

Do zdarzenia doszło w 79. minucie meczu. Chwilę wcześniej Ronaldo zanotował czwarte trafienie dla swojej drużyny i trener Fernando Santos postanowił dać odpocząć swojemu asowi, decydując się na zmianę.

Przedostał się do Ronaldo

Do schodzącego CR7 podbiegł fan w koszulce Realu Madryt (oczywiście z nazwiskiem Ronaldo na plecach), uklęknął przed nim, a następnie poprosił swojego idola o wspólne zdjęcie.
Portugalczyk podszedł do kibica, położył mu rękę na ramieniu i razem z nim udał się w kierunku bocznej linii.

Tam na intruza czekała już ochrona, ale po opuszczeniu boiska Ronaldo poprosił go do siebie, pozując cierpliwie do zdjęcia. Dopiero potem służby porządkowe wyprowadziły kibica ze stadionu.

CR7 prawdziwym liderem kadry

W meczu z Litwą Ronaldo pokonał Ernestasa Setkusa czterokrotnie – w 7. (z rzutu karnego), 62., 65. i 76. minucie.
Po meczu w Wilnie ma już na swoim koncie 93 gole w reprezentacji. Więcej od niego na arenie międzynarodowej strzelił tylko Irańczyk Ali Daei (109 trafień). Trzeci w tym zestawieniu jest legendarny Węgier Ferenc Puskas (84 gole).

- Naprawdę cieszę się tą chwilą i nie chodzi tu o sam fakt strzelenia czterech goli. Zadowolony jestem z dyspozycji, którą prezentuję w ostatnich latach. Mam nadzieję, że wciąż będę w stanie pomagać drużynie narodowej – powiedział po zwycięstwie Ronaldo.
Po czterech meczach grupy B Portugalia z ośmioma punktami na koncie jest druga. Tabelę otwiera Ukraina, która wywalczyła dotąd w pięciu meczach 13 punktów.
Autor: br/TG / Źródło: Eurosport