Cracovia - Stal Mielec: wynik i relacja - PKO BP Ekstraklasa

02/10/2021, 15:58 GMT+2

Mecz Cracovii ze Stalą Mielec okazał się świetnym widowiskiem. Rozgrywane w Krakowie spotkanie 10. kolejki zakończyło się remisem 3:3.

W obecnym sezonie Cracovia i Stal grają w kratkę. Przed sobotnim meczem miały podobny bilans spotkań, a w tabeli dzielił je zaledwie punkt. Dlatego mało kto przypuszczał, że przy Kałuży zobaczy prawdopodobnie jedno z najlepszych spotkań 10. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Stal rządziła do przerwy

Wielkie strzelanie rozpoczęło się już w 8. minucie, gdy efektownym przerzutem nad Mateuszem Żyro, a następnie celnym uderzeniem popisał się Sergiu Hanca.
Radość gospodarzy trwała zaledwie minutę. Błyskawicznie wyrównał Maksymilian Sitek, który bez większych problemów poradził sobie z obrońcą Cracovii i oddał precyzyjny strzał.
Kolejne gole w pierwszej połowie również były autorstwa gości. Najpierw do bramki trafił Mateusz Mak, a w doliczonym czasie gry rzut karny wykorzystał Fabian Piasecki. Stal prowadziła 3:1.

Odpowiedź Cracovii i kontrowersja

Mogło się wydawać, że Cracovia jest na kolanach i zwłaszcza po utracie trzeciego gola już się nie podniesie.
Tymczasem po zmianie stron zespół Michała Probierza wziął się do odrabiania strat. Kamil Pestka dograł z lewej strony w pole karne, a Otar Kakabardze zdecydował się na strzał z trudnej pozycji, czym kompletnie zaskoczył bramkarza. To pierwszy gol Gruzina w ekstraklasie.
Gospodarze szukali wyrównującego trafienia, jednak mieli problem ze skutecznością. Ostatecznie wyręczył ich obrońca Stali Krystian Getinger, który po centrze jednego z rywali pechowo uderzył w piłkę i zapisał na swoje konto bramkę samobójczą.
Nie zabrakło również kontrowersji, gdy jeden z obrońców Cracovii z bliskiej odległości zagrał do swojego bramkarza, który złapał piłkę. Zawodnicy Stali domagali się rzutu karnego, ale zdaniem sędziego Tomasza Wajdy obrońca jednak nie dotknął piłki. Powtórki pokazały, że arbiter popełnił błąd i ekipie gości należała się jedenastka.
Ostatecznie mecz zakończył się remisem 3:3.

Cracovia - PGE FKS Stal Mielec 3:3 (1:3)Bramki: Hanca (7'), Kakabadze (62'), Getinger (77' - samobójcza) - Sitek (9'), Mak (21'), Piasecki (45+4 - karny)
Cracovia: Lukas Hrosso - Cornel Rapa, Matej Rodin, Jakub Jugas (46. Otar Kakabadze), Kamil Pestka - Sergiu Hanca, Pelle van Amersfoort, Karol Knap (62. Michał Rakoczy), Damir Sadikovic (87. Filip Balaj), Michal Siplak - Marcos Alvarez (46. Florian Loshaj)
PGE FKS Stal Mielec: Rafał Strączek - Jonathan de Amo, Mateusz Matras, Mateusz Żyro - Konrad Wrzesiński (75. Albin Granlund), Maciej Urbańczyk (46. Kamil Kościelny), Grzegorz Tomasiewicz, Krystian Getinger - Maksymilian Sitek, Fabian Piasecki, Mateusz Mak (67. Koki Hinokio).
Autor: PO/twis / Źródło: eurosport.pl