Cracovia - Pogoń Szczecin: wynik i relacja - PKO BP Ekstraklasa

29/06/2020, 18:41 GMT+2

Przewaga w posiadaniu piłki i wrażenie dominacji na boisku nie wystarczyły. Wyprawa Pogoni Szczecin na boisko Cracovii w ostatnim meczu 33. kolejki PKO BP Ekstraklasy zakończyła się porażką gości 1:2.

Cracovia - Pogoń Szczecin

Obie drużyny rozpoczynały spotkanie z identycznym dorobkiem punktowym i matematycznymi szansami awansu na pozycję premiowaną udziałem w kwalifikacjach do Ligi Europy. Po 90 minutach meczu w Krakowie bliżej tego celu znalazła się Cracovia, która wygrała pierwszy raz od czterech spotkań.

Samobójcza bramka Zecha

Goście dwoili się i troili, ale nie byli w stanie znaleźć drogi do bramki Lukasa Hrosso. Trafili za to do swojej. W 22. minucie Benedikt Zech niefortunnym wślizgiem uprzedził Dantego Stipicę i skierował piłkę do siatki.
Nieoczekiwany prezent dodał skrzydeł Cracovii, która od momentu objęcia prowadzenia nieco odważniej włączyła się w grę, ale przez większą część spotkania na murawie niezmiennie dominowali piłkarze gości.
Ta przewaga nie przynosiła im jednak żadnych wymiernych korzyści, a na domiar złego w 78. minucie stracili drugą bramkę. Niepilnowany Pelle van Amersfoort strzelił prosto w Stipicę, ale ten był zbyt mocno cofnięty w światło bramki i za linią bramkową znalazł się razem z piłką. Na wszelki wypadek arbiter postanowił skorzystać z pomocy VAR, ale werdykt był jednoznaczny: Cracovia prowadziła 2:0.

Pogoń poderwała się w końcówce

Portowcy nie mieli w tym momencie już nic do stracenia, postawili więc wszystko na ostatnią kartę i w końcówce meczu rzucili się do ataku. Ryzyko się opłaciło, ale czasu wystarczyło tylko na zdobycie kontaktowego gola. Już w doliczonym czasie gry Ricardo Nunes pięknym strzałem z ostrego kąta pokonał Hrosso.
Po piątym z rzędu meczu bez wygranej Pogoń z dorobkiem 46 punktów pozostała na ostatnim miejscu w grupie mistrzowskiej. Cracovia awansowała na szóste miejsce i na cztery kolejki przed końcem rozgrywek od premiowanych awansem do europejskich pucharów pozycji dzieli ją tylko pięć punktów.
Cracovia - Pogoń Szczecin 2:1 (1:0)
Bramki: Cracovia: Benedikt Zech (22' - bramka samobójcza), Pelle van Amersfoort (78'); Pogoń: Ricardo Nunes (90+1')