Cracovia - Legia Warszawa: wynik i relacja - PKO BP Ekstraklasa

05/12/2021, 21:01 GMT+1

W ostatnim niedzielnym spotkaniu 17. kolejki PKO BP Ekstraklasy Cracovia pokonała na własnym stadionie Legię Warszawa 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył najlepszy strzelec krakowian Pelle van Amersfoort.

W Krakowie walczyły się dwie drużyny, które nie mogą zaliczyć obecnego sezonu do udanych. Zespoły zgromadziły na swoim koncie odpowiednio pięć oraz cztery zwycięstwa w lidze i w niedzielny wieczór mocno liczyły na bardzo ważne punkty w kontekście awansu w tabeli PKO BP Ekstraklasy.
Spotkanie rozpoczęło się bardzo nerwowo, a obie ekipy poprzez twardą grę chciały zademonstrować swoją boiskową przewagę. W 13. minucie atak Legii mógł zakończyć się bramką, ale Karol Niemczycki świetnie powstrzymał wychodzącego na czystą pozycję Kacpra Skibickiego.

Niewykorzystana sytuacja się zemściła

W 19. minucie Cracovia objęła prowadzenie. Po krótko rozegranym rzucie rożnym piłka trafiła do stojącego tuż przed Arturem Borucem Pelle van Amersfoorta, który nie miał najmniejszych problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce.
Po utracie gola kontrolę nad meczem przejęli podopieczni Marka Gołębiewskiego. Próby oddane przed przerwą przez Mahira Emreliego, Bartosza Slisza czy Luquinhasa nie mogły jednak zagrozić bramce gospodarzy.
W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie, chociaż w 64. minucie krakowianie powinni podwyższyć na 2:0. Otar Kakabadze oddał znakomity strzał zza pola karnego, a gości uratował w tej sytuacji słupek.
Legioniści próbowali ratować się zmianami, ale mimo wejścia Szymona Włodarczyka czy Tomasa Pekharta nie mieli wielu argumentów w ofensywie. Ekipa Jacka Zielińskiego przez całe spotkanie prezentowała się bardzo dobrze w defensywie i zasłużenie sięgnęła po komplet punktów w prestiżowym starciu z warszawianami.
Dzięki zwycięstwu Cracovia przesunęła się na 10. miejsce w tabeli (23 pkt). Aktualni mistrzowie Polski zajmują 16. lokatę (12 pkt i dwa spotkania zaległe).
Cracovia Kraków – Legia Warszawa 1:0 (1:0).
Bramki: 1:0 Pelle van Amersfoort (20).
Żółta kartka - Cracovia: Sergiu Hanca, Sylwester Lusiusz, Pelle van Amersfoort; Legia Warszawa: Luquinhas, Mateusz Wieteska, Josue.
Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork). Widzów: 10 213.
Cracovia Kraków: Karol Niemczycki - Cornel Rapa, Jakub Jugas, Michal Siplak - Otar Kakabadze, Sylwester Lusiusz (53. Mathias Hebo Rassmusen), Pelle van Amersfoort, Kamil Pestka - Jakub Myszor (82. Michał Rakoczy), Filip Piszczek (64. Rivaldinho), Sergiu Hanca.
Legia Warszawa: Artur Boruc – Maik Nawrocki, Mateusz Wieteska, Mateusz Hołownia (46. Tomasz Nawotka), Yuri Ribeiro - Kacper Skibicki (46. Rui Gomes), Bartosz Slisz, Josue, Luquinhas (84. Bartłomiej Ciepiela), Filip Mladenovic (68. Tomas Pekhart) - Mahir Emreli (58. Szymon Włodarczyk).
Autor: rozniat/TG / Źródło: eurosport.pl, PAP