Cracovia - Górnik Zabrze: wynik i relacja - PKO BP Ekstraklasa

03/05/2021, 18:25 GMT+2

Broniąca się przed spadkiem do 1. ligi Cracovia w poniedziałek mogła wreszcie odetchnąć z ulgą. Dzięki wygranej 1:0 z Górnikiem Zabrze w 28. kolejce PKO BP Ekstraklasy Pasy zagwarantowały sobie utrzymanie.

Cracovia - Górnik Zabrze

Dla krakowskiej drużyny ten mecz zaczął się idealnie, bo już w 3. minucie objęła prowadzenie. To była bardzo efektowna akcja - odbiór piłki w środku boiska, potem świetna wymiana podań w tercecie Marcos Alvarez - Pelle van Amersfoort – Sergiu Hanca. Ten ostatni strzałem z kilku metrów pokonał Martina Chudego. Tym samym Rumun zrehabilitował się za zmarnowany rzut karny w ostatnich derbach z Wisłą Kraków.

Nerwowa końcówka

Górnik nie potrafił odpowiedzieć skuteczną akcją, a Lukas Hrosso strzegący dostępu do bramki Cracovii był praktycznie bezrobotny. Słowak doznał jednak kontuzji, próbując ratować swój zespół przed rzutem rożnym i na boisku dotrwał tylko do przerwy. W drugiej połowie zastąpił go Karol Niemczycki.
Zabrzanie postraszyli gospodarzy dopiero w końcówce spotkania. Wreszcie zaatakowali odważniej i byli bliski doprowadzenia do remisu. W 85. minucie Richmond Boakye po dośrodkowaniu z rzutu rożnego trafił piłką w poprzeczkę.
W ostatniej akcji meczu Cracovię przed stratą bramki uratował z kolei Niemczycki, który efektownie obronił strzał głową Przemysława Wiśniewskiego. Dzięki temu Cracovia czwarty kolejny mecz zakończyła bez straty gola i mogła świętować utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.
Cracovia Kraków - Górnik Zabrze 1:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Sergiu Hanca (3).
Żółta kartka - Cracovia Kraków: Marcos Alvarez, Michal Siplak, Luis Rocha, Pelle van Amersfoort. Górnik Zabrze: Alex Sobczyk, Krzysztof Kubica, Przemysław Wiśniewski, Jesus Jimenez, Adrian Gryszkiewicz, Alasana Manneh, Richmond Boakye.
Sędzia: Damian Kos (Gdańsk). Mecz bez udziału publiczności.
Cracovia Kraków: Lukas Hrosso (46. Karol Niemczycki) - Cornel Rapa, Ivan Marquez, Matej Rodin, Luis Rocha – Damir Sadikovic (74. Milan Dimun), Sylwester Lusiusz - Sergiu Hanca (70. Jakub Kosecki), Pelle van Amersfoort, Michal Siplak (57. Filip Piszczek) - Marcos Alvarez (46. Florian Loshaj).
Górnik Zabrze: Martin Chudy – Aleksander Paluszek (46. Ioannis Masouras), Przemysław Wiśniewski, Adrian Gryszkiewicz – Dariusz Pawłowski, Krzysztof Kubica, Alassana Manneh (83. Michał Rostkowski), Bartosz Nowak, Erik Janza – Alex Sobczyk (72. Richmond Boakye), Jesus Jimenez.
Autor: jac/dasz / Źródło: PAP