Chelsea F.C. - Ajax Amsterdam: wynik, dwie czerwone kartki w jednej akcji, karny. Liga Mistrzów 2019/20

06/11/2019, 06:25 GMT+1

Szaleństwo. Ajax prowadził w Londynie z Chelsea 4:1 i był na najlepszej drodze, by odnieść trzecie zwycięstwo w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Nie wygrał, bo wszystko posypało się w jednej akcji.

Dwa tygodnie temu amsterdamczycy przegrali z The Blues na własnym stadionie 0:1 i na Stamford Bridge przyjechali żądni rewanżu. Długo szło im rewelacyjnie i z ekipą Franka Lamparda robili, co chcieli.
Po golu Donny'ego van de Beeka prowadzili już 4:1 i trudno było przypuszczać, że może nastąpić zwrot akcji. Drugą bramkę dla Chelsea zdobył Cesar Azpilicueta, ale obie ekipy wciąż dzieliła przepaść. A do ostatniego gwizdka pozostawało mniej niż pół godziny.

"Nie wiedzieliśmy, co się dzieje"

Wtedy przyszła 67. minuta. Daily Blind powalił pędzącego w kontrze Christiana Pulisica. Gwizdek arbitra milczał. Chelsea miała korzyść, więc Holender, chcąc przerwać toczącą się dalej akcję, faulował również Tammy'ego Abrahama. I tym razem sędzia nakazał grać dalej. Do piłki dopadł Callum Hudson-Odoi, a po jego strzale piłka trafiła w polu karnym w rękę Joela Veltmana.
Decyzja arbitra Gianluki Rocchiego mogła być jedna - rzut karny. Ale to był dopiero początek złych wieści dla Ajaksu. Włoch wrócił do przewinień Blinda i Veltmana i pokazał im po żółtej kartce. A że wcześniej obaj już podobne upomnienie dostali, razem wylecieli z boiska.

- Rozpętało się piekło, to był futbol z Dzikiego Zachodu - ekscytował się po meczu były reprezentant Anglii Gary Lineker, cytowany przez "Daily Mail". - Nie mieliśmy pojęcia, co się dzieje. Siedzieliśmy i zadawaliśmy pytania. To było szalone - wtórował mu inny były kadrowicz Rio Ferdinand.
Po chwili drugiego tego dnia karnego wykorzystał Jorginho, a Chelsea miała kontakt z rywalem i przewagę dwóch graczy. Tego ekipa Lamparda nie mogła nie wykorzystać. Gola na wagę punktu strzelił Reece James. Londyńczycy mogli nawet mecz wygrać, ale kolejne trafienie Azpilicuety nie zostało uznane.