Borussia Moenchengladbach – Bayern Monachium: wynik i relacja – Bundesliga

08/01/2021, 21:33 GMT+1

Szlagier 15. kolejki Bundesligi absolutnie nie zawiódł oczekiwań. Po meczu pełnym zwrotów akcji i zmian wyniku Borussia Moenchengladbach niespodziewanie pokonała u siebie 3:2 Bayern Monachium. Robert Lewandowski zdobył 20. bramkę w sezonie ligowym, ale tym razem nie przełożyło się to na zdobycz punktową zespołu.

W Gladbach rozegrano jeden z dwóch hitów tej serii gier na niemieckich boiskach. W obu spotkaniach zmierzyć się mieli wszyscy czterej reprezentanci kraju w Lidze Mistrzów.

Gol za golem

I jeżeli rozgrywane następnego dnia starcie Lipska z Borussią Dortmund ma być tak dobre jak piątkowy hit, to kibice już powinni rezerwować sobie wolny czas w sobotnie popołudnie.
90 minut na Borussia Park było bowiem jednymi z najlepszych, jakie rozegrano w czołowych europejskich ligach w nowym roku. Najpierw mecz zdominował Bayern i gdy wydawało się, że ma już wydarzenia boiskowe w pełni pod kontrolą, gospodarze nagle zaczęli grać w piłkę na wysokim poziomie. I strzelać gola za golem.
Ale po kolei. Widowisko bramkowe rozpoczął Lewandowski, który w 20. minucie w swoim stylu, pewnie, myląc bramkarza wykorzystał rzut karny podyktowany po zagraniu ręką Floriana Neuhausa. Po kilku minutach prowadzenie gości bombą z linii pola karnego podwyższył Leon Goretzka i miało być już po gospodarzach.
Nic z tych rzeczy. Jonas Hofmann po kolejnych dziesięciu minutach zdobył bramkę kontaktową, a już w doliczonym czasie gry – wyrównującą.

Od zera do bohatera

Po powrocie z szatni piłkarze Borussii ani myśleli zwolnić. Już po czterech minutach drugiej części gry Hofmann do dwóch bramek dorzucił asystę, a tę na gola pięknym, technicznym uderzeniem zamienił Florian Neuhaus. Ten sam, który jeszcze w pierwszej połowie sprokurował karnego.
Zespół z Monachium, który kwadrans wcześniej znajdował się w bardzo komfortowej sytuacji, nagle był w szoku. I z tego szoku już się nie podniósł. Atakował, osaczył pole karne gospodarzy i ostrzeliwał ich bramkę, ale na nic to się nie zdało.
Wielki Bayern, obrońca tytułu i zdobywca w sumie pięciu pucharów w 2020 roku, nie ugrał ani jednego punktu na nieregularnej w Bundeslidze ekipie z Gladbach.
Bawarczycy są jeszcze liderem rozgrywek, lecz jeśli w sobotę Lipsk pokona BVB, to wskoczy przed utytułowanych rywali w tabeli. Borussia jest w Bundeslidze siódma.
Borussia Moenchengladbach – Bayern Monachium 3:2 (2:2)
Bramki: Jonas Hofmann (35., 45.+2), Florian Neuhaus (49.) – Robert Lewandowski (20. karny), Leon Goretzka (26.)
Autor: mb / Źródło: eurosport.pl