Borussia Dortmund - Schalke. Gole z hitu Bundesligi [WIDEO] - Bundesliga

16/05/2020, 19:41 GMT+2

Na taki mecz warto było czekać ponad dwa miesiące. Borussia Dortmund rozbiła Schalke 4:0, a spragnieni sportowych emocji kibice mogli nacieszyć oczy widowiskową grą. Do siatki po raz kolejny trafił Erling Haaland, a zwieńczeniem świetnego występu BVB była cudowna akcja, po której wynik ustalił Raphael Guerreiro. Te gole i popis dortmundczyków można oglądać do znudzenia.

Puste trybuny Signal Iduna Park - tylko one w sobotę przypominały, że Bundesliga rusza po dwumiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią. Forma prezentowana przez dortmundczyków zupełnie na to nie wskazywała.
Gospodarze do ataku ruszyli od pierwszego gwizdka. Nie był to jednak atak huraganowy. Piłkarze Luciena Favre'a niczym wytrawny bokser długo "ustawiali" sobie przeciwnika, spychali go do narożnika, by w końcu wyprowadzić serię nokautujących ciosów.

Gra do jednej bramki

Pierwszy z nich zadał Haaland, który z zimną krwią dołożył nogę do dobrego dośrodkowania Thorgana Hazarda. Dla Norwega był to już dziesiąty gol w ledwie dziewiątym meczu w Bundeslidze.
2:0 zrobiło się tuż przed przerwą, kiedy po złym wybiciu bramkarza Schalke Marcusa Schuberta Julian Brandt podał w pole karne do Guerreiro, a ten płaskim strzałem podwyższył prowadzenie.
Schalke było bezradne, pogubione z tyłu i bezzębne z przodu. Na tym etapie mecz był rozstrzygnięty, ale Borussia chciała więcej. I wydaje się, że niewielkim nakładem sił konsekwentnie szła po swoje.
Kolejne trafienie było efektem błyskawicznej kontry, w której udział wzięli najlepsi na boisku Haaland, Brandt i Hazard. Ten ostatni huknął nie do obrony z linii pola karnego.
Patrząc na grę Dortmundu, ręce same składały się do oklasków, ale najlepsze miało dopiero nadejść. Wynik po przepięknej akcji ustalił Guerreiro, który do siatki trafił zewnętrzną częścią stopy.
Borussia Dortmund - Schalke 04 Gelsenkirchen 4:0 (2:0)Bramki: Haaland 29, Guerreiro 45, 63, Hazard 48
Wyniki pozostałych meczów 26. kolejki Bundesligi:Augsburg - Wolfsburg 1:2
Fortuna Duesseldorf - Paderborn 0:0
Hoffenheim - Hertha 0:3
RB Lipsk - Freiburg 1:1
Eintracht Frankfurt - Borussia M'Ggladbach 1:3