Borussia Dortmund - Inter Mediolan: wynik, bramki, relacja - Liga Mistrzów 2019/20

05/11/2019, 21:59 GMT+1

Ogromne emocje w Dortmundzie. Inter prowadził 2:0, ale po przerwie rządziła już tylko Borussia. To gospodarze, wbijając trzy kolejne gole, zwyciężyli i zrobili krok w stronę 1/8 finału Ligi Mistrzów.

W poprzedniej, trzeciej kolejce grupy F drużyna Antonio Conte wygrała u siebie z BVB 2:0. I odrodziła się po niemrawym starcie - remisie ze Slavią Praga (1:1) i porażce z Barceloną (1:2).

Borussia też miała cztery punkty, wcześniej remisując z Barceloną (0:0) i pokonując Slavię (2:0). Nic zatem nie było przesądzone.

Dwa celne strzały, dwa gole

Wtorkowy wieczór w Dortmundzie zaczął się dla gości znakomicie. W 5. minucie po błędzie Manuela Akanjiego piłkę przejął Lautaro Martinez. Argentyński napastnik przechytrzył Matsa Hummelsa, w polu karnym ośmieszył jeszcze Juliana Weigla i nie dał szans bramkarzowi dortmundczyków Romanowi Buerkiemu.

Inter zadał drugi cios w minucie 40. Wszystko działo się bardzo szybko. Martinez kopnął do wbiegającego z prawej strony Antonio Candrevy. Ten oddał do Matiasa Vecino i było 2:0.

To były jedyne celne strzały mediolańczyków w pierwszej połowie.

Inter zepchnięty do defensywy

Gospodarze odpowiedzieli niemal natychmiast, choć wcześniej snuli się po boisku. Przed przerwą groźnie uderzył Jadon Sancho, spróbowali też Axel Witsel (z dystansu) i nieco przypadkowo Mario Goetze (po dośrodkowaniu). Inter przetrwał za sprawą Samira Handanovicia. Słoweński golkiper w dwóch sytuacjach z trudem odbijał piłki.

Ale gole były kwestią czasu. Borussia dopięła swego w minucie 51. Składną akcję zespołu wykończył Achraf Hakimi. Dortmundczycy na dobre przejęli inicjatywę.

W 64. minucie katastrofalny błąd popełnił pomocnik Interu Marcelo Brozović. Zabrał mu piłkę Paco Alcacer, a za chwilę wyrównał Julian Brandt.

Goście, zepchnięci do defensywy, byli w szoku. A Borussia to wykorzystała. W minucie 77. Sancho i Hakimi zabawili się z obrońcami Interu. Wynik na 3:2 ustalił ten drugi.

Łukasz Piszczek miał niewielki wkład w zwycięstwo BVB. Były reprezentant Polski wszedł na murawę w 82. minucie, zastępując Sancho.

Barcelona liderem

W takich okolicznościach zespół Luciena Favre'a jest bliżej 1/8 finału. Wicemistrzowie Niemiec zajmują drugie miejsce w tabeli z dorobkiem siedmiu punktów - o trzy wyprzedzają Inter.

Prowadzi Barcelona (8 pkt.), która wcześniej niespodziewanie zremisowała na własnym stadionie z ostatnią w stawce Slavią (2 pkt.).