Borussia Dortmund - FC Koeln: wynik i relacja. Bundesliga

18/03/2023, 20:45 GMT+1

Borussia Dortmund rozbiła u siebie FC Koeln aż 6:1 (4:1) w ostatnim sobotnim meczu 25. kolejki Bundesligi. Bohaterem spotkania był strzelec dwóch goli Sebastien Haller. Ekipa BVB w świetnym stylu wróciła na pozycję lidera niemieckiej ekstraklasy i czeka teraz na odpowiedź Bayernu Monachium.

Spotkanie w Dortmundzie było jednostronnym widowiskiem. Gospodarze od początku narzucili swoje warunki gry i bezlitośnie wypunktowali bezradnego rywala.

Borussia rozbiła FC Koeln

Borussia grała z rozmachem i już po 36. minutach prowadziła 4:0. Strzelcami goli byli kolejno: Raphael Guerreiro, Haller, Marco Reus oraz Donyel Mallen. Przed przerwą piłkarze z Kolonii zdołali zdobyć bramkę kontaktową (trafił Davie Selke), ale losy meczu wydawały się przesądzone.
Kibiców BVB zapewne szczególnie ucieszyło trafienie Hallera. Zawodnik z Wybrzeża Kości Słoniowej przyszedł do Dortmundu przed sezonem z Ajaksu Amsterdam, ale wówczas zdiagnozowano u niego raka jądra. Leczył się do końca roku kalendarzowego, a grę w nowym zespole zaczął pod koniec stycznia.
Od tego czasu powoli wraca do formy. Strzelił jednego gola z Freiburgiem, a teraz zrobił kolejny krok.
W spotkaniu z FC Koeln Haller trafił bowiem dwukrotnie. Dokonał tej sztuki dobijając z bliskiej odległości uderzenie z rzutu wolnego Mahmouda Dahouda. Kropkę nad "i" w 70. minucie postawił Marco Reus.
Borussia wygrała 6:1 i wróciła na fotel lidera Bundesligi, mając na koncie 53 punkty. Drugi jest Bayern, który traci do rywali jedno "oczko". Monachijczycy rozegrają jednak jeszcze w niedzielę spotkanie z Bayerem Leverkusen (godz. 17:30).

Wyniki 25. kolejki Bundesligi:

sobota:
Borussia Dortmund - FC Koeln 6:1 (4:1)
Bramki: Raphael Guerreiro (15), Sebastien Haller (17, 69), Marco Reus (32, 70), Donyell Malen (36) - Davie Selke (42)

Hoffenheim - Hertha Berlin 3:1
VfL Bochum - RB Lipsk 1:0
FC Augsburg 1:1
VfB Stuttgart - VfL Wolfsburg 0:1