Borussia Dortmund - Bayern Monachium: wynik i relacja - Bundesliga 2021/2022

04/12/2021, 19:34 GMT+1

Bayern Monachium po dublecie Roberta Lewandowskiego pokonał w sobotę Borussię Dortmund 3:2 na Signal Iduna Park w szlagierowym meczu 14. kolejki Bundesligi. Dzięki tej wygranej mistrzowie Niemiec umocnili się na prowadzeniu w tabeli.

Robert Lewandowski

"Der Klassiker" zwiastował wielkie emocje jeszcze przed pierwszym gwizdkiem i to nie tylko ze względu na historyczną rywalizację między tymi drużynami. Prowadzący w tabeli Bayern wyprzedzał drugą Borussię o zaledwie jeden punkt. Oprócz walki o pozycję lidera kibice z niecierpliwie wypatrywali również pojedynku czołowych snajperów niemieckiej ekstraklasy, czyli Lewandowskiego i Erlinga Haalanda. Oczekiwania były ogromne, ale hit Bundesligi sprostał im pod każdym względem.

Szybka odpowiedź Lewandowskiego

W sobotę na Signal Iduna Park zabrakło wyłącznie pełnych trybun. Na mogący pomieścić około 80 tys. osób obiekt ze względu na ograniczenia związane z koronawirusem wpuszczono tylko 15 tys. kibiców. Stworzyli oni jednak fantastyczną atmosferę, dodając skrzydeł swoim ulubieńcom od samego początku.
Gospodarze cieszyli się z prowadzenia już w 5. minucie gry. Wysokie ustawienie defensywy Bayernu wykorzystał Julian Brandt, w dziecinny sposób ogrywając w polu karnym Alphonso Daviesa.
Radość dortmundczyków błyskawicznie przerwał jednak były zawodnik Borussii. Lewandowski wyrównał po szybkiej kontrze Bawarczyków, strzelając 15. gola w tym sezonie ligowym. Kapitan reprezentacji polski uczcił w ten sposób swój 350. występ w barwach Bayernu.
Lewandowski nie zawiódł w meczu z Borussią Dortmund

Ofensywne nastawienie

Obie ekipy grały z polotem w ofensywie, ale słabo radziły sobie w obronie, czego efektem musiały być kolejne bramki. Jeszcze przed przerwą na 2:1 dla mistrzów Niemiec trafił Kingsley Coman.
Piłkarze Borussii wrócili po przerwie z jeszcze większą determinacją i szybko zostali za to nagrodzeni. Swojego trafienia w hicie Bundesligi doczekał się Haaland, pokonując Manuela Neuera uderzeniem z pola karnego. Był to jego 11. ligowy gol w 8. występie w tym sezonie.
Erling Haaland doprowadził do remisu po przerwie

Rekord Lewandowskiego

W końcówce przeważyło jednak doświadczenie drużyny z Monachium. W ostatnim kwadransie decydujący cios ponownie zadał Lewandowski, wykorzystując rzut karny.
Dzięki temu trafieniu pobił kolejny rekord niemieckiej ekstraklasy. Został najskuteczniejszym snajperem w spotkaniach wyjazdowych w historii tych rozgrywek. Po starciu w Dortmundzie ma już na swoim koncie 118 goli takich meczach. Klasyfikacji przewodził do tej pory Klaus Fischer z dorobkiem 117 goli.

Borussia Dortmund - Bayern Monachium 2:3 (1:2)Bramki: 1:0 Julian Brandt (5'), 1:1 Robert Lewandowski (9'), 1:2 Kingsley Coman (44'), 2:2 Erling Haaland (48'), 2:3 Robert Lewandowski (77').
Autor: jac/twis / Źródło: eurosport.pl