Bayern Monachium - Lazio Rzym: wyniki live i relacja na żywo - Liga Mistrzów

17/03/2021, 18:48 GMT+1

Po wygranej w Rzymie 4:1 piłkarze Bayernu Monachium nie pozostawili drużynie Lazio żadnych złudzeń w rewanżu. Po golach Lewandowskiego i Choupo-Motinga oraz jednym trafieniu Parolo, Bawarczycy wygrali na własnym boisku 2:1, a cały dwumecz aż 6:2. Tak relacjonowaliśmy spotkanie w Eurosport.pl.

Dziękujemy za relację i zapraszamy na losowanie par ćwierćfinałowych. Już w najbliższy piątek w samo południe na antenie Eurosportu 1.
Robert Lewandowski w 33. minucie z rzutu karnego i Maxim Choupo-Moting w 73. minucie - to autorzy bramek dla gospodarzy. Jedynego gola dla Lazio strzelił Marco Parolo.
To był 19. z rzędu mecz Bayernu Monachium w Lidze Mistrzów, w którym bawarska drużyna nie poniosła porażki. Podopieczni Hansiego Flicka wyrównali tym samym osiągnięcie z sezonu 2001/2002.
KONIEC MECZU! Bayern wygrywa 2:1, kontrolując sytuację na boisku niemal od początku do końca.
Jeszcze jedna próba Lazio, ale kończy się spalonym. Rozpoczyna się ostatnia minuta doliczonego czasu gry.
Gnabry zmarnował kapitalną okazję, wypracowaną przez Sane. Piłka minęła bramkę Reiny.
Bawarczycy szanują piłkę, nie mając się już dokąd spieszyć. Lazio z minuty na minutę bardziej zmęczone bieganiem za piłką. I coraz bardziej zrezygnowane.
Piłkarze gości próbują pójść za ciosem i przypuścili zmasowany atak na bramkę Nuebela. Niewiele z tego wynika, bo Bayern skutecznie demontuje akcje rzymian.
Marco Parolo trafia piłką do bramki Bayernu po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.
GOOOOOL! Lazio strzela na 2:1
I jeszcze Javi Martinez za Joshuę Kimmicha. Gospodarze już nie ukrywają, że przy prowadzeniu w dwumeczu 6:1 oszczędzają skład na grę w Bundeslidze.
Zmiana w drużynie gości. Schodzi Luis Alberto, a zastępuje go Danilo Cataldi.
Choupo-Moting, który dwie minuty wcześniej zmienił Lewandowskiego, zapisuje się na liście strzelców.
GOOOOOOL! 2:0 dla Bayernu!
Więcej bramek w tym meczu Lewandowski nie strzeli. Na boisku zastąpił go Maxim Choupo-Moting. Boisko opuścił też Thomas Mueller, zmieniony przez Jamala Musialę.
Robert Lewandowski bliski zdobycia drugiej bramki! Strzał Polaka zza linii pola karnego odbił się od słupka bramki Reiny.
Druga zmiana w drużynie gospodarzy. Alphonso Davies zastąpił Leona Goretzkę. Chwilę wcześniej kilku zmian dokonali również goście.
Jeśli kibice oglądający mecz w Monachium narzekali w pierwszej połowie na brak emocji, to w drugiej niezbyt wysoka temperatura spotkania spadła jeszcze bardziej. Wiele wskazuje na to, że piłkarze obu drużyn zaakceptowali wynik i myślami są już przy spotkaniach ligowych.
W Londynie trwa mecz Chelsea z Atletico, który wyłoni jednego z dwóch ostatnich ćwierćfinalistów. W lepszej sytuacji są londyńczycy, którzy prowadzą 1:0 po bramce Hakima Ziyecha w 34. minucie.
Pierwsze minuty drugiej połowy przypominają początek całego meczu. Mimo wysokiego prowadzenia Bayern cały czas kieruje atak na bramkę Lazio
Zmiana w Bayernie. Na drugą połowę w miejsce Jerome Boatenga wszedł Niklas Sule.
Koniec pierwszej połowy. Od 33. minuty Bayern prowadzi z Lazio 1:0 po bramce Roberta Lewandowskiego.
Strzelec jedynej do tej pory bramki. Chyba nie trzeba przedstawiać.

W dwumeczu jest już 5:1. Trudno sobie wyobrazić wypuszczenie przez Bayern z ręki takiej przewagi. Mimo to gospodarze nieustannie atakują.
GOOOOOOOOL! Robert Lewandowski nie myli się przy egzekucji jedenastki. Piąta bramka Polaka w Lidze Mistrzów!
Rzut karny dla Bayernu! Goretzka sfaulowany w polu karnym.
Niektórzy kibice zgłaszają zastrzeżenia do atrakcyjności spotkania.

Stefan Radu ostro zaatakował Lewandowskiego w środkowej strefie boiska. Żółta kartka dla piłkarza Lazio.
Moment lepszej gry gości. Teraz to piłkarze Lazio zepchnęli Bayern do głębokiej defensywy.
Pierwszy strzał na bramkę oddany przez drużynę gości. Główka Milinkovicia-Savicia obroniona przez Nuebela.
Sane bliski zdobycia pierwszego gola. Zaskakujący strzał nieznacznie minął bramkę Pepe Reiny.
Wszystko wskazuje na to, że Lazio będzie szukać swojej szansy w kontratakach. Pierwsza próba dała gościom okazję do dłuższej obecności na połowie Bayernu.
Lazio ma za sobą kilka słabszych występów, nie tylko w pierwszym meczu z Bayernem. Umiarkowanie radziło sobie również w Serie A, choć przełamało się w ostatnim meczu ligowym z Crotone. W Monachium piłkarze z Rzymu są przez większość czasu zamknięci na własnej połowie.
Odpowiedź na pytanie o nastawienie Bayernu już chyba znamy. Na razie gra toczy się niemal wyłącznie na połowie gości.
GRAMY
Obie drużyny są już na murawie. Za moment początek meczu.
Najważniejsza zmiana w składzie Bayernu: bramki bronić będzie Alexander Nuebel. Będzie to jego drugi mecz w tym sezonie Ligi Mistrzów. Wcześniej wystąpił w zremisowanym 1:1 meczu z Atletico w fazie grupowej.

W walce o ćwierćfinał pozostały już tylko dwie niewiadome. Oprócz Bayernu i Lazio w środę gra jeszcze Chelsea z Atletico Madryt. W pierwszym meczu górą była drużyna z Londynu. Manchester City, Liverpool, FC Porto, PSG, Borussia Dortmund i Real Madryt czekają już tylko na losowanie par ćwierćfinałowych.
Z Rzymu Robert Lewandowski wyjechał bogatszy o nagrodę dla piłkarza meczu. Czy w Monachium powtórzy ten sukces?
Cztery gole w pięciu meczach - taki jest dorobek Roberta Lewandowskiego w bieżącej edycji Ligi Mistrzów. Czy w środę polski napastnik poprawi ten bilans? Przekonamy się już niebawem.
Wiemy również, w jakim zestawieniu pojawią się na boisku gospodarze.

Znamy skład Lazio na dzisiejsze spotkanie.

Obrońcy trofeum Ligi Mistrzów z pierwszego meczu 1/8 finału wyjechali z tarczą, wygrywając w Rzymie z Lazio aż 4:1. Na własnym stadionie będą bronili wywalczonej przewagi. Zapraszamy na relację na żywo z rewanżowego meczu o ćwierćfinał Ligi Mistrzów. Początek o godz. 21:00.
Bayern Monachium - Lazio Rzym 2:1 (1:0)
Bramki: Robert Lewandowski (33' - rzut karny), Maxim Choupo-Moting (74') - Marco Parolo (82')
Autor: macz / Źródło: eurosport.pl