Bayern Monachium - Hoffenheim: Lewandowski strzelił decydującego gola - Puchar Niemiec

05/02/2020, 21:57 GMT+1

Do końca spotkania piłkarze Bayernu Monachium drżeli o końcowy rezultat meczu 1/8 finału Pucharu Niemiec z Hoffenheim. Ostatecznie podopieczni Hansiego Flicka zwyciężyli 4:3. Gola, który zapewnił im zwycięstwo, strzelił Robert Lewandowski.

Już w pierwszej połowie polski napastnik zrobił to, co do niego należało – znalazł się w odpowiednim miejscu i czasie. "Lewy" idealnie wyskoczył do spadającej piłki i skierował ją głową do pustej bramki.
Po 45 minutach Bawarczycy prowadzili 3:1. Wydawało się, że również po zmianie stron nie może spotkać ich nic złego.

Nie zmarnował szansy

I rzeczywiście – Bayern spokojnie kontrolował wydarzenia na boisku, choć Hoffenheim stworzyło kilka sytuacji. Żadna z nich nie zakończyła się jednak golem, co zemściło się w 80. minucie. Wówczas ponownie przypomniał o sobie Lewandowski – Polak wyskoczył idealnie do piłki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i ponownie uderzeniem głową pokonał golkipera. W tym momencie było 4:1.
Gospodarze za bardzo się rozluźnili i zaczęli popełniać błędy w defensywie. Hoffenheim nie odpuściło i w samej końcówce strzeliło jeszcze dwa gole. Ostatecznie jednak, pomimo walecznej postawy, Bayern awansował do ćwierćfinału. Ponownie, dzięki Lewandowskiemu, do którego należało decydujące trafienie.
WYNIK:
Bayern - Hoffenheim 4:3
Gole: Hubner 13. sam., Mueller 20., Lewandowski 36., 80 - Boateng 8. sam., Dabbur 82., 90.)
SKŁADY:
Bayern: Neuer - Pavard, Boateng (83. Odriozola), Alaba, Davies - Kimmich, Tolisso - Mueller (81. Cuisance), Coutinho, Gnabry - Lewandowski (81. Zirkzee)

Hoffenheim: Pentke - Kaderabek, Nordtveit, Larsen (71. Baumgartner), Bebou (61. Dabbur), Grillitsch (71. Ribeiro), Rudy, Zuber, Hubner, Akpoguma, Kramarić