Bayern Monachium - Freiburg: Wynik i relacja meczu - Bundesliga

06/11/2021, 16:33 GMT+1

Wykonany plan Bayernu Monachium w 11. kolejce Bundesligi. Obrońca tytułu pokonał 2:1 Freiburg, a jednego z goli - już 60. w 2021 roku! - strzelił niezawodny Robert Lewandowski.

I zespół z Monachium, i jego lider do ostatniego spotkania przed listopadową przerwą reprezentacyjną podchodzili rozpędzeni. Bayern rozbił w tygodniu Benficę 5:2 w Lidze Mistrzów, Polak zaś ustrzelił hat-tricka. Dobrą formę wypadało więc kontynuować.

Pan Piłkarz

I choć spotkanie z Freiburgiem nie było w wykonaniu ani mistrza Niemiec, ani Piłkarza Roku 2020 wybitne, to plan udało im się wykonać bez większych problemów, przy okazji odskakując drugiej Borussii Dortmund (rozpoczęła mecz o 18.30 z Lipskiem) na cztery punkty w tabeli.
Bayern pierwszego gola strzelił po półgodzinie gry, autorem trafienia był Leon Goretzka. Choć przyjezdni próbowali odgryźć się potężniejszemu rywalowi, to ten kontrolował raczej przebieg spotkania i spokojnie czekał na wyprowadzenie kolejnego, kończącego ciosu.
Ten nadszedł kwadrans przed końcem, jakichkolwiek nadziei na choćby punkt pozbawił gości nikt inny, tylko Lewandowski. Wykazał się wówczas tym, z czego słynie najbardziej. Snajperskim nosem. Zamknął przytomnie, z bliska, podanie przedłużone przez Leroya Sane.
Trafił tym samym 13. gola w obecnym sezonie Bundesligi, 23. na wszystkich frontach i - uwaga - 60. w całym 2021 roku. Pan Piłkarz, po prostu.
Freiburg pomimo straty bramki walczył bardzo ambitnie do ostatnich minut, w doliczonym czasie gry zdobył nawet bramkę kontaktową za sprawą Janika Haberera, ale ta ostatecznie okazała się jedynie honorową. To Bayern zgarnął komplet punktów, już po raz dziewiąty na 11 ligowych spotkań w tym sezonie.
Bayern Monachium - Freiburg 2:1Bramki: Leon Goretzka (30.), Robert Lewandowski (75.) - Jaink Haberer (90+4.)

Autor: mb/twis / Źródło: eurosport.pl