Bayern Monachium – Eintracht Frankfurt: wynik meczu i relacja - Bundesliga 2022/2023

28/01/2023, 20:15 GMT+1

Bayern Monachium wciąż bez wygranej w 2023 roku. Mistrzowie Niemiec tylko zremisowali u siebie w 18. kolejce Bundesligi z Eintrachtem Frankfurt 1:1.

Bayern zalicza na początku roku falstart. Trzy mecze, trzy remisy – to zdecydowanie bilans poniżej oczekiwań kibiców mistrzów Niemiec.
Na dodatek drużyna cały czas boryka się z urazami podstawowych piłkarzy. Już jakiś czas temu ze składu wypadł Manuel Neuer. Kontuzjowani są również Sadio Mane, Leon Goretzka i Lucas Hernandez.

Oddech na plecach

Ekipa z Bawarii mocno czuje na plecach oddech rywali. W piątek RB Lipsk pokonał VfB Stuttgart 2:1, zmniejszając stratę do lidera do zaledwie punktu. W sobotę, przed meczem Bayernu, cenne trzy punkty w derbach Berlina dorzucił Union, ogrywając Herthę 2:0. Tym samym ekipa ze stolicy Niemiec zrównała się punktami z ligowym potentatem.
Bayern rozgrywał swój mecz jako ostatni w sobotę. Podejmował piąty w tabeli Eintracht. W pierwszej połowie gospodarze mogli zostać ukarani czerwoną kartką. Bramkarz Yann Sommer wybiegł bowiem poza pole karne i sfaulował Kolo Muaniego. Szwajcar miał dużo szczęścia, że skończyło się tylko na żółtej.

Ukarani za minimalizm

Dziesięć minut później Thomas Mueller pięknie zagrał w pole karne do Leroya Sane, a ten mocnym strzałem dał faworytom prowadzenie. Do przerwy Bayern wygrywał, ale nie imponował postawą.
Po zmianie stron mistrzowie Niemiec nadal nie zachwycali. I zostali skarceni za minimalizm. W 69. minucie Eintracht wyprowadził zabójczą kontrę. Kolo Muani ograł Dayota Upamecano i posłał piłkę obok bezradnego Sommera.

Mało tego. Przed końcem goście mieli jeszcze jedną okazję, ale nie potrafili wykorzystać zamieszania w polu karnym.
Bayern zagrał kolejny przeciętny mecz i zasłużenie zremisował.