Rekord na wyciągnięcie ręki. Zobacz gole Lewandowskiego

09/05/2021, 06:30 GMT+2

Popis Roberta Lewandowskiego. W meczu 32. kolejki Bundesligi strzelił trzy gole, a Bayern pokonał w Monachium Borussię Moenchengladbach 6:0. Polak potrzebuje jeszcze jednej bramki, aby wyrównać rekord Gerda Muellera. Ma na to dwa spotkania.

Sobotni mecz w Monachium na dobre jeszcze się nie rozpoczął, a miejscowi już prowadzili.
W drugiej minucie po dośrodkowaniu Davida Alaby Lewandowski mocnym strzałem nie dał szans Yannowi Sommerowi. To był jego 37. gol w 27. ligowym występie w tym sezonie.
Przypomnijmy, że niedawno Polak pauzował miesiąc po kontuzji kolana, jakiej doznał podczas meczu reprezentacji przeciwko Andorze.

Genialne nożyce

Drugą bramkę Lewandowski zdobył po nieco ponad pół godzinie gry. Tym razem efektownie złożył się do strzału nożycami po podaniu Thomasa Muellera. Po raz drugi tego dnia pokonał Sommera.
W drugiej połowie Polak jeszcze poprawił dorobek. W polu karnym piłkę ręką zagrał pomocnik gości Florian Neuhaus. Sędzia Tobias Stieler po analizie sytuacji na wideo podyktował jedenastkę. Lewandowski pewnie skompletował hat-tricka - już piątego w tym sezonie Bundesligi.
Więcej bramek tego dnia nie zdobył, ale i tak łącznie ma ich na koncie 39. Potrzebuje jeszcze jednego gola, aby wyrównać rekord należący do Gerda Muellera. W sezonie 1971/72 legendarny niemiecki napastnik zanotował 40 trafień.
Polaka czekają jeszcze dwa mecze. 15 maja Bayern na wyjeździe zagra z SC Freiburg, a sezon zakończy tydzień później spotkaniem u siebie przeciwko FC Augsburg.
Monachijczycy jeszcze przed rozpoczęciem meczu z ekipą z Moenchengladbach byli pewni obrony mistrzostwa Niemiec. Tytuł wywalczyli po raz dziewiąty z rzędu. Pozostałe trzy gole dla Bayernu w sobotę strzelili Mueller, Kingsley Coman oraz Leroy Sane.