Bartłomiej Drągowski bohaterem meczu Fiorentina - Inter. Najlepsza ocena - Serie A

16/12/2019, 14:10 GMT+1

Włoska "La Gazzetta dello Sport" oceniła, że Bartłomiej Drągowski był najlepszym piłkarzem Fiorentiny w niedzielnym meczu włoskiej ekstraklasy z prowadzącym w tabeli Interem (1:1). Polak uchronił świetnymi interwencjami swoją drużynę przed stratą bramki.

Jego parady szczególnie zapamięta Romelu Lukaku, który mimo dobrych sytuacji nie zdołał strzelić gola.
W pierwszej połowie były bramkarz Jagiellonii Białystok wspaniałą paradą udaremnił próbę rosłego Belga, w drugiej zachował się znakomicie w sytuacji sam na sam z napastnikiem Interu, odbijając piłkę po jego strzale nogą.

Oni uratowali Fiorentinę

"Drągowski jest super" - napisano w "La Gazzetta dello Sport".
"Fantastycznie spisał się po strzale głową Lukaku, a jeszcze lepiej w pojedynku z belgijskim gigantem" – czytamy we włoskim dzienniku.
Występ Drągowskiego oceniono na 7,5. Tylko strzelec pięknego gola dla Fiorentiny na 1:1 z doliczonego czasu gry – Dusan Vlahović – mógł pochwalić się identyczną notą.
W całym meczu Polak popisał się czterema paradami. Przy trafieniu Borjy Valero na 1:0 dla Interu z ósmej minuty nie miał absolutnie nic do powiedzenia.

Stał się niezbędny

- Niezbędny do utrzymania Violi na powierzchni. W pierwszej połowie w cudowny sposób zatrzymał strzał Lukaku. W drugich 45 minutach popisał się dobrą i szczęśliwą interwencją – ocenili dziennikarze włoskiego Eurosportu, przyznając Drągowskiemu "siódemkę". Równie łaskawi byli dla Vlahovicia, także przyznając mu wspomnianą notę.
To nie pierwszy mecz, po którym Drągowski zbiera we włoskich mediach komplementy za swoją postawę. Niestety problem z formą mają jego koledzy. Po 16 kolejkach Serie A Fiorentina zajmuje dopiero 13. miejsce, a do strefy spadkowej jest jej znacznie bliżej niż do miejsca gwarantującego udział w europejskich pucharach.
Na Półwyspie Apenińskim powszechna jest opinia, że gdyby nie świetna postawa Drągowskiego i Vlahovicia w niedzielnym meczu z Interem, z funkcją trenera już teraz pożegnałby się Vincenzo Montella.
Autor: br/TG/kwoj / Źródło: Eurosport