Atletico - Barcelona: wynik, bramki, relacja - piłka nożna- Superpuchar Hiszpanii 2020

09/01/2020, 21:12 GMT+1

Szalony półfinał Superpucharu Hiszpanii. Barcelona miała wszystkie argumenty, by wygrać z Atletico Madryt, ale ostatecznie przegrała 2:3. Wcześniej awans do finału wywalczył Real Madryt, który ograł Valencię.

Atletico - Barcelona

Cztery z ostatnich pięciu goli w rywalizacji Atletico z Barceloną padło po 80. minucie spotkania. W czwartkowy wieczór nie trzeba było czekać tak długo. Pierwsza połowa zawiodła, ale potem było już tylko lepiej.
Już w osiemnastej sekundzie drugiej części spotkania Koke dał prowadzenie Rojiblanos. Hiszpan wyprzedził Sergiego Roberto i wdarł się z piłką w pole karne. W sytuacji sam na sam z Neto zachował się wzorowo. Katalończycy wyrównali już pięć minut później. Lionel Messi - bardziej siłą, niż dryblingiem - minął Koke i Stefana Savicia, a potem zmieścił piłkę przy bliższym słupku bramki Jana Oblaka.
Piłkarze Erneso Valverde szybko poszli za ciosem. W 62. minucie z lewego skrzydła dośrodkował Jordi Alba, ale Oblak zdołał obronić główkę Luisa Suareza. Przy dobitce Antoine'a Griezmanna nie miał już szans, Francuz główkował już do pustej bramki.
Barcelona dążyła do zdobycia następnych bramek. Mogła prowadzić nawet 4:1, ale VAR anulował Blaugranie dwa gole. W pierwszym przypadku sędziowie dopatrzyli się zagrania ręką Messiego, w drugim na minimalny spalonym był Arturo Vidal, który asystował Gerardowi Pique.
Atletico dostało więc dwa koła ratunkowe, z których skorzystało. W 81. minucie Neto faulował karnym Vitolo, a jedenastkę na gola zamienił Alvaro Morata. Pięć minut później fatalny błąd przy wyprowadzaniu piłki popełnił Pique. Futbolówkę przejął Angel Correa i w sytuacji jeden na jednego z Neto w szczęśliwy sposób dał madrytczykom prowadzenie.
Stoper Barcelony mógł się zrehabilitować w doliczonym czasie gry, ale główkował obok bramki Oblaka. Piłkarze Diego Simeone w ekspresowym tempie przeszli drogę z piekła do nieba i to oni zagrają w niedzielę w finale Superpucharu Hiszpanii.

Nowa formuła Superpucharu Hiszpanii

Do 2017 roku zdobywcę Superpucharu Hiszpanii wyłaniał dwumecz z udziałem mistrza kraju i triumfatora Pucharu Króla. W 2018 roku odbyło się jedno spotkanie w marokańskim Tangerze.
Atletico w niedzielnym finale zmierzy się z Realem Madryt. W środę – również w saudyjskiej Dżuddzie – Królewscy wygrali z Valencią 3:1.