Atalanta - Milan - relacja na żywo

16/02/2019, 19:18 GMT+1

AC Milan wygrał na wyjeździe ligowy mecz z Atalantą 3:1, a Krzysztof Piątek zapisał na koncie kolejne dwa trafienia. Tak relacjonowaliśmy to spotkanie w eurosport.pl.

ATALANTA - MILAN 1:3 (Freuler 33' - Piątek 45', 61', Calhanoglu 55')
KONIEC SPOTKANIA!
Jeszcze dwie minuty.
Ilicić jeszcze raz próbował z dystansu. Nie trafił nawet w bramkę. Arbiter doliczył cztery minuty do podstawowych dziewięćdziesięciu.
Nie ma kartki dla Laxalta, gwizdy na trybunach.
Laxalt fauluje, sędzia puszcza grę, ale za chwilę pewnie da Urugwajczykowi żółtą kartkę. Pomocnik przeszkadzał Atalancie w wyprowadzeniu kontry.
Tak piątek zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu.

Laxalt zmienia Paquetę. To ostatnia roszada w Milanie.
Atalanta całym zespołem na połowie gości. Mur Milanu jest jednak nie do skruszenia.
Ilicić wpada w pole karne, przewraca się, a stojący obok arbiter nic sobie z tego nie robi. I słusznie, Słoweniec chciał wymusić jedenastkę.
Milan co jakiś czas wyprowadza szybkie ataki. Po to na boisko wszedł za Piątka Cutrone. Jak na razie zmiennik polskiego snajpera nie miał żadnej okazji.
Jak wyliczyli statystycy z Opty, ostatnim zawodnikiem, który zdobywał bramki dla Milanu w trzech pierwszych meczach był Mario Balotelli. Sześć lat temu.

Kulusevski uderzył z woleja. Zbyt lekko, żeby pokonać bramkarza Milanu.
Zapata schodzi z boiska. Kolumbijczyk niezadowolony. Nie dość, że nie będzie najprawdopodobniej cieszyć się z wygranej, to na dodatek dał się wyprzedzić w klasyfikacji strzelców przez Piątka, który ma siedemnaście trafień, o jedno więcej od niego.
Jeszcze zmiana w Milanie. Suso zszedł, wszedł Castillejo.
Milan jest dzisiaj do bólu efektywny. Oddał trzy strzały w światło bramki. Wszystkie zamienił na gole.
Kolejne uderzenie gracza Atalanty, kolejne prosto w ręce bramkarza gości. Castagne zabrakło precyzji, Donnarumma był świetnie ustawiony.
Zapata był blisko przejęcia prostopadłego podania. Milan uratowało wyjście Donnarummy.
Donnarumma w końcu zmuszony do interwencji. Prosto w niego zza pola karnego uderzył Castagne.
Atalanta przespała ostatnie minuty, ale teraz mogła zdobyć bramkę kontaktową. Ilicić potężnie uderzył z dystansu i niewiele się pomylił.

Cutrone zmienia bohatera meczu. Piątek żegnany gwizdami przez kibiców Atalanty.
Piątek ma w tym meczu już dwa gole. W całym sezonie siedemnaście, co oznacza, że jest wiceliderem klasyfikacji strzelców za Cristiano Ronaldo, który uzbierał dziewiętnaście trafień.
Milan strzela kolejnego gola! Znów Piątek, który tym razem wcisnął się między obrońców gości i uderzył głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Kapitalny mecz Piątka!
Zmiana. Gomez schodzi, wchodzi Kulusevski.
Takiego obrotu sprawy Atalanta się nie spodziewała. Tak Piątek zaskoczył ją pod koniec pierwszej połowy.
Milan się rozochocił. Piątek dostał piłkę, pociągnął z nią wzdłuż pola karnego mijając kilku zawodników. W końcu uderzył i został zablokowany.
Calhanoglu huknął zza pola karnego! Bramkarz nie miał szans, piłka leciała niczym pocisk! Milan na prowadzeniu!
Przebieg meczu identyczny jak przed przerwą. Atalanta ma częściej piłkę. Milan schowany. Przed momentem bardzo niecelny strzał zza pola karnego oddał Gomez.
Ta seria jest IMPONUJĄCA!

Zapata zdołał podać przed bramkę, mimo że był wypychany pod linię końcową. Chwila nerwów Milanu i piłka pod nogami obrońcy gości. Nie miał kto domknąć zagrania Kolumbijczyka.
Atalanta odważnie zaczęła drugą część. Gra toczy się na połowie Milanu.
Gramy!
Dzięki Piątkowi Milan wrócił do gry. Zaraz zaczynamy drugą część meczu.

Sędzia kończy pierwszą połowę.
Niesamowite! Pierwsze uderzenie Piątka i gol! Polak urwał się obrońcy, doszedł do dośrodkowania Rodrigueza i stojąc niemal tyłem do bramki, naprawdę w bardzo dziwny sposób oddał uderzenie z pierwszej piłki. Futbolówka wpadła tuż przy słupku. Remis!
Ilicić tym razem podawał z boku do Zapaty. Snajper Atalanty nie oddał strzału, bo we wszytsko wmieszał się Romagnoli.
Ależ doskonałą okazję mogli mieć gospodarze! Ilicić wypatrzył Gomeza, zagrał mu prostopadle, ten popełnił jednak techniczny błąd w przyjęciu piłki i ta trafiła ostatecznie do zawodnika Milanu.
Pojedynek biegowy Zapaty z dwoma graczami Milanu. Kolumbijczyk był szybszy, ale za chwilę dał sobie wyłuskać piłkę. Potem faulował.
Atalanta gra pressingiem, a Milan ma z tym straszne problemy. Goście nie mogą wyjść z własnej połowy. Szalone tempo narzucili od kilku minut gospodarze.
Gomez próbował szczęścia strzałem zza pola karnego. Piłka przeleciała metr obok słupka. Ostatnie minuty zdecydowanie dla Atalanty.

Atalanta na prowadzeniu! Trafił z kilkunastu metrów Freuler, ale kawał roboty wykonał Ilicić, który położył na ziemię obrońcę Milanu, a potem dograł koledze. Donnarumma miał piłkę na rękach, ale uderzenie było na tyle mocne, że nie zdołał jej złapać.
Pół godziny gry za nami. Piątek bez strzału na bramkę.
Była szansa dla Milanu. Suso podał w pole karne, tyle że między Kessiego a Piątka. Żaden nie doszedł do piłki, a każdy mógł być w doskonałej okazji, żeby zdobyć bramkę.
Donnarumma pewnie wyłapuje dośrodkowanie z rzutu rożnego.
Wyjaśniło się, o co chodziło Piątkowi. Polak poprosił o zmianę... obuwia. Biega już w nowej parze
Ostre starcie przy linii bocznej. Suso upomniany kartką za faul na Castagne.
Krzysztof Piątek zasygnalizował coś w kierunku ławki rezerwowych. Oby nie chodziło o uraz.
Strata Piątka w okolicach pola karnego gospodarzy.
Romagnoli czystym wślizgiem zatrzymuje na skrzydle Ilicicia. Mieliśmy rzut rożny, po którym znów do sytuacji strzeleckiej doszedł Djimisiti. Uderzenie głową obrońcy Atalanty tym razem bardzo niedokładne.
Paqueta zderza się z De Roonem, sędzia nie przerywa gry. Po chwili gwiżdże, bo gracz Atalanty kopie Brazylijczyka, zatrzymując groźnie zapowiadającą się kontrę gości.

Podanie z głębi pola w kierunku Piątka. Za mocne.
Doskonałe okazje Kessiego. Iworyjczyk huknął z ostrego kąta. Bardzo niecelnie. Potem dostał na nos podanie z prawej strony. I główkował obok bramki.
Po drugiej stronie boiska z piłką był Piątek. On także zablokowany. Obrońcy obu drużyn doskonale wiedzą, na kogo zwrócić uwagę.
Aktywny od pierwszych minut jest Ilicić. Słoweniec próbował przedrzeć się między dwoma zawodnikami w pole karne, ale został cudem zatrzymany. Po chwili futbolówkę w szesnastce miał Zapata. Blisko pilnował go Musacchio, który zdołał go zablokować.
Piątek na razie mało widoczny. Atalanta ma lekką przewagę. Patrząc na ostatnie starcia tych drużyn, to ona jest faworytem. Z ostatnich siedmiu spotkań nie przegrała żadnego.
Krzysztof Piątek na rozgrzewce

Milan w końcu pod bramką gospodarzy. Suso się pogubił, zagrał piłkę ręką i sędzia przerwał atak, zanim skrzydłowy gości zdążył dośrodkować.
Gomez zagrywał z rzutu rożnego, Djimsiti wybił się w górę, przyłożył głowę i oddał strzał tuż nad poprzeczką.
Zapata strzelał zza pola karnego, piłka otarła się o gracza Milanu. Będzie korner.
Odważnie zaczęła Atalanta. Ilicić szarżował przed polem karnym, zagrał prostopadłą piłkę, ale zrobił to niedokładnie, bo skutecznie przeszkadzał mu Calhanoglu.
Pierwszy gwizdek. Ruszyli goście.
Zespoły wychodzą na boisko. Za chwilę zaczynamy derby Lombardii.
Piątek robi furorę zaraz po przyjściu, nic dziwnego, że włoskie gazety zaczęły porównywać jego start z początkami w Milanie innych snajperów. Jak prezentuje się w tym zestawieniu Polak?
Zapata jest wypożyczony do Atalanty z Sampdorii.
Od momentu, kiedy Piątek przeszedł z Genoi do Milanu, zagrał w czterech meczach i zaliczył cztery trafienia. Włoscy dziennikarze chwalą jego niezwykłą skuteczność, bowiem Polak oddał zaledwie sześć strzałów na bramkę.
Skład Milanu: Donnarumma - Calabria, Musacchio, Romagnoli, Rodriguez - Kessie, Bakayoko, Paqueta - Suso, Piątek, Calhanoglu
Skład Atalanty: Berisha - Toloi, Djimisiti, Palomino - Castagne, De Roon, Freuler, Hateboer - Gomez, Zapata, Ilicić
Zapata zdobył na razie 16 bramek, co daje mu trzecie miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców, Polak ma jedną mniej i jest na czwartej pozycji. Prowadzi Cristano Ronaldo (19 goli), przed Fabio Quagliarellą (16).
Czwarte miejsce w Serie A gwarantuje udział w Lidze Mistrzów. Chętnych na nie jest kilka zespołów. W tym momencie czwartą lokatę zajmuje Milan, który ma zaledwie punkt przewagi nad Atalantą, Romą i Lazio.
Autor: TG / Źródło: eurosport.pl