Drągowski wyrzucony z boiska, Zieliński z kontuzją. Kiepska niedziela Polaków w Serie A

22/08/2021, 20:58 GMT+2

Jose Mourinho wrócił z przytupem do Serie A po długiej przerwie. Jego AS Roma pokonała Fiorentinę 3:1 w pierwszej kolejce sezonu. Czerwoną kartkę w pierwszej połowie zobaczył bramkarz ekipy z Florencji Bartłomiej Drągowski. Z kolei w meczu Napoli z Venezią kontuzji doznał pomocnik gospodarzy Piotr Zieliński.

W 2010 roku Mourinho pożegnał się z włoską ekstraklasą w najlepszy możliwy sposób, zdobywając potrójną koronę z Interem Mediolan. Wówczas jedynym zespołem próbującym dotrzymać kroku Nerazzurrim była AS Roma Luciano Spallettiego. Zapewne portugalski trener wtedy nie przypuszczał, że wróci do Serie A właśnie w roli szkoleniowca rzymian.
Jednak pierwsza przeszkoda była trudna. Na Stadio Olimpico przyjechała mająca ambitne plany Fiorentina, również z nowym trenerem Vincenzo Italiano.

Drągowski z czerwoną kartką

Początek meczu był wyrównany, ale wszystko zmieniło się w 17. minucie. Wówczas Drągowski wyszedł z bramki i popędził w kierunku Tammy'ego Abrahama. Polak zaatakował wślizgiem, a powtórki pokazały, że miał kontakt z Anglikiem, który upadł na murawę. Sędzia od razu pokazał czerwoną kartkę, a swojej decyzji nie zmienił po konsultacji z VAR-em.
W 28. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Henrich Mchitarjan wykazał się zimną krwią po idealnym podaniu Abrahama i oddał celny strzał z dziesięciu metrów.
Jednak w końcówce to niespodziewanie Fiorentina uzyskała przewagę. Groźni byli zwłaszcza Giacomo Bonaventura i Dusan Vlahović, jednak nie potrafili odnaleźć drogi do bramki.

Veretout dał wygraną

Po zmianie stron siły się wyrównały. Czerwoną kartkę za drugą żółtą zobaczył Nicolo Zaniolo. To tylko dodało skrzydeł piłkarzom gości, którzy odważnie ruszyli do przodu. Ponownie świetną okazję miał Vlahović, ale strzelił wprost w bramkarza.
Wyręczył go kolega z reprezentacji Serbii Nikola Milenković, który po stałym fragmencie gry idealnie zgasił piłkę i niczym rasowy snajper pokonał golkipera.
Koniec emocji? Nic z tych rzeczy. Chwilę później Roma ponownie wyszła na prowadzenie. Raz jeszcze w rolę asystenta wcielił się Abraham, a skutecznym uderzeniem z bliska wykazał Jordan Veretout. Analiza VAR po kilku minutach wykazała, że nie było spalonego.
Veretout, były piłkarz Fiorentiny, był w świetnej dyspozycji, co potwierdził raz jeszcze w 80. minucie. Tym razem wykończył akcję Eldora Szomurodowa i ustalił wynik na 3:1 dla Giallorossich.
Nicola Zalewski, który dostał powołanie do reprezentacji Polski na najbliższe mecze eliminacji mistrzostw świata, nie wszedł na boisko.

Kontuzja Zielińskiego

To nie był dobry dzień dla Polaków w Serie A. W rozpoczętym o tej samej godzinie spotkaniu Napoli z Venezią kontuzji doznał Zieliński. Pomocnik nie był przez nikogo atakowany, zszedł z boiska w 31. minucie. Wszystko wskazuje na uraz mięśniowy uda.
Chwilę wcześniej murawę opuścił Victor Osimhen, ale z powodu czerwonej kartki. Nigeryjczyk uderzył otwartą ręką w twarz jednego z rywali. To była piąta czerwona kartka w czterech niedzielnych meczach.
Choć Napoli grało w osłabieniu, ostatecznie zwyciężyło 2:0. Najpierw swoją drugą próbę z jedenastu metrów wykorzystał Lorenzo Insigne, a w 73. minucie rywali dobił Elif Elmas.
Wyniki 1. kolejki Serie A sobotaInter – Genoa 4:0
Hellas Verona – Sassuolo 2:3
Empoli – Lazio 1:3
Torino – Atalanta 1:2