Arsenal Londyn - Vitoria Guimaraes: wynik, bramki, relacja - Liga Europy 2019/20

24/10/2019, 20:58 GMT+2

Długo zapowiadało się na jedną z największych sensacji tegorocznej Ligi Europy. Arsenal przegrywał z Vitorią Guimaraes, ale londyńczyków w 93. minucie uratował rezerwowy Nicolas Pepe. Skończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:2

Anglicy zaczęli od efektownych zwycięstw nad Eintrachtem Frankfurt (3:0) i Standardem Liege (4:0). W czwartkowy wieczór nieoczekiwanie postawili się im zawodnicy Vitorii. Goście objęli prowadzenie już w 9. minucie. Victor Garcia podał do Marcusa Edwardsa, ten oszukał rywala i pokonał bramkarza Damiana Martineza.

Dla ekipy z Guimaraes była to pierwsza bramka w rozgrywkach. Dla Arsenalu - pierwsza stracona.

Rezerwowy bohaterem

To był dopiero początek emocji. W minucie 32. wyrównał strzałem głową Martinelli po dośrodkowaniu Kierana Tierney'a.

Vitoria znów odpowiedziała. Najpierw w słupek trafił Davidson, a piłkę skutecznie dobił Bruno Duarte. Była 37. minuta. A Davidson mógł jeszcze przed przerwą podwyższyć prowadzenie gości.

Menedżer Arsenalu Unai Emery na drugą połowę wprowadził Matteo Guendouziego i Daniela Ceballosa. Zmiany nie pomagały. Gospodarze nacierali, robili, co mogli, ale nic im nie wychodziło.

Aż do 80. minuty. Z rzutu wolnego idealnie przymierzył Nicolas Pepe, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku. W minucie 93. Iworyjczyk, też ze stojącej piłki, zapewnił zwycięstwo Kanonierom.

Emery, spokojnie siedząc na ławce, tylko przyklasnął.

W drugim meczu grupy F Eintracht pokonał na własnym stadionie Standard Liege 2:1. Arsenal z kompletem punktów jest liderem - o trzy wyprzedza niemiecki zespół. Trzeci jest Standard (3 pkt.), czwarta Vitoria (0 pkt.).

Remis Dynama i Kędziory

W innym najciekawszym czwartkowym spotkaniu LE Celtic wygrał u siebie z Lazio 2:1. Dla rzymskiej drużyny trafił w 40. minucie Manuel Lazzari. Po przerwie gole dla gospodarzy strzelili Ryan Christie i Christopher Jullien.

Celtic przewodzi w tabeli grupy E - 7 pkt. Drugie miejsce zajmuje CFR Cluj - 6 pkt. (Rumuni zwyciężyli z Rennes 1:0).

Z kolei Dynamo Kijów z reprezentantem Polski Tomaszem Kędziorą w składzie zremisowało z FC Kopenhaga 1:1. Wicemistrzowie Ukrainy stracili bramkę już w 2. minucie za sprawą napastnika gości Pierosa Sotirlou. Odpowiedzieli, w minucie 53., dzięki trafieniu Artema Szabanowa.

Kędziora rozegrał cały mecz (został ukarany żółtą kartką). Dynamo i zespół z Kopenhagi z pięcioma punktami prowadzą w grupie B.