AC Milan - Verona: wynik na żywo i relacja live - Serie A - Piłka nożna

16/10/2021, 21:03 GMT+2

AC Milan pokonał u siebie 3:2 Hellas Veronę w sobotnim meczu 8. kolejki Serie A i awansował na pierwsze miejsce w tabeli. Sukces rodził się jednak w bólach, bo do przerwy to goście sensacyjnie prowadzili przewagą dwóch goli. Decydujący cios Rossoneri wyprowadzili ledwie minutę po tym, jak na boisku pojawił się wracający po kontuzji Zlatan Ibrahimović.

Milan był zdecydowanym faworytem sobotniego meczu na San Siro. Piłkarze trenera Stefano Piolego szybko jednak przekonali się, że rywal łatwo pola nie ustąpi. Wolny początek gospodarzy sprawił, że już po 24 minutach Verona prowadziła 2:0. Do siatki trafili Gianluca Caprari i Antonin Barak.

Odmieniony Milan

Rozbity w pierwszej połowie Milan zdołał znacząco poprawić swoją grę w drugich 45 minutach. W końcu pojawiła się dokładność i więcej strzałów na bramkę Lorenzo Montipo.
Sygnał do ataku dał weteran – Oliver Giroud. W 59. minucie Francuz w typowy dla siebie sposób skierował piłkę do bramki rywali strzałem głową, wykorzystując dośrodkowanie Rafaela Leao.
Kwadrans przed końcem było 2:2. W pole karne Verony wpadł Samu Castillejo, zahaczony został przez Davide Faraoniego. Rzut karny na gola zamienił Franck Kessie.

Zlatan zrobił swoje

Minutę później na murawie zameldował się Zlatan Ibrahimović, zmieniając Ismaela Bennacera. Dla Szweda był to pierwszy występ od ponad miesiąca. W międzyczasie uporać się musiał z problemami ze ścięgnem Achillesa.
Chwilę później Rossoneri strzelili decydującego gola. 40-letniego Szweda w polu karnym próbowało kryć dwóch rywali, a jeden z nich – Koray Gunter – tak niefortunnie interweniował po płaskim dośrodkowaniu, że skierował piłkę do własnej bramki.

Drobny uraz mięśnia wyeliminował z udziału w sobotnim meczu Pawła Dawidowicza.
Komplet punktów zapewnił Milanowi prowadzenie w Serie A. Przynajmniej do niedzieli. Wówczas Napoli, które w lidze nie straciło jeszcze punktów, zagra u siebie z Torino.