AC Milan - Bologna: wynik i relacja - Serie A

21/09/2020, 20:59 GMT+2

Piłkarze AC Milan udanie rozpoczęli nowy sezon Serie A. W spotkaniu pierwszej kolejki podopieczni Stefano Piolego pokonali Bolognę 2:0. Bohaterem meczu był Zlatan Ibrahimović.

Znakomita gra Rossonerich po przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 sprawiła, że do klubu nie dołączył Ralf Rangnick, który miał zostać nowym trenerem i mieć decydujący wpływ na politykę transferową. W Mediolanie został niedoceniany wcześniej Pioli. I dużo wskazuje na to, że była to dobra decyzja.

Przewaga przez cały mecz

W pierwszym spotkaniu sezonu 2020/2021 piłkarze Milanu bez większych problemów wygrali z Bologną. Przeważali od początku meczu i dopiero w samej końcówce oddali inicjatywę rywalom. Na uwagę zasługuje nie tylko dobra gra w ofensywie, ale również bardzo skuteczna postawa obrońców. Warto dodać, że gdyby nie Łukasz Skorupski, to goście przegraliby wyżej niż 0:2.
Bezapelacyjnie bohaterem meczu był Zlatan Ibrahimović. W pierwszej połowie Szwed wykorzystał wrzutkę Theo Hernandeza i potężnym uderzeniem głową dał prowadzenie gospodarzom. Polski bramkarz nie miał absolutnie nic do powiedzenia.

Po zmianie stron to również "Ibracadabra" pokonał Skorupskiego. Ismael Bennacer został sfaulowany w narożniku pola karnego, a snajper Milanu huknął nie do obrony z jedenastu metrów.

Kolejne szanse Zlatana

38-latek miał jeszcze przynajmniej dwie sytuacje, ale golkiper gości zrobił swoje – najpierw broniąc potężny strzał, a później skutecznie przeszkadzając Szwedowi, który mając mało miejsca uderzył obok bramki.
W 77. minucie w czerwono-czarnych barwach zadebiutował pozyskany z Brescii Sandro Tonali. Utalentowany pomocnik jednak niczym się nie wyróżnił.
Przyjezdni kończyli mecz w osłabieniu. Za drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę wyleciał Mitchell Dijks. Chwilę wcześniej stworzyli dwie okazje do zdobycia bramki, ale Gianluigi Donnarumma był na posterunku.
Ibrahimović został liderem klasyfikacji strzelców Serie A. Żaden inny zawodnik nie zdobył dwóch bramek w pierwszej kolejce.
AC Milan – Bologna 2:0 (1:0)
Bramki: Ibrahimović (35, 50 – karny)
Autor: PO / Źródło: eurosport.pl