2. Bundesliga. Kuriozalny gol w meczu Bochum - Regensburg

30/10/2018, 08:21 GMT+1

Miał być długi wykop piłki przez bramkarza, a wyszła kuriozalna asysta. O trafieniu z meczu drugiej Bundesligi pomiędzy VfL Bochum i SSV Jahn Regensburg jeszcze długo będzie się mówić. Skończył się remisem 3:3.

"To chyba najdziwniejszy gol w tym sezonie w drugiej lidze" - piszą niemieccy dziennikarze. I nie ma się co dziwić. Do zdarzenia doszło w 54. minucie meczu w Bochum przy stanie 1:1. Bramkarz przyjezdnych Philipp Pentke, który stał kilkanaście metrów przed swoim polem karnym, chciał posłać dalekie podanie.
Zrobił to jednak tak niefortunnie, że trafił w plecy stojącego nieopodal zawodnika gospodarzy Lee Chung-yonga i piłka poleciała w odwrotnym kierunku. Z tego faux pas skorzystał klubowy kolega Lee - Lukas Hinterseer, który przejął futbolówkę w polu karnym i spokojnie trafił do pustej bramki. Gospodarze w ten sposób wyszli na prowadzenie, a Koreańczyk zaliczył drugą asystę tym spotkaniu. Tym razem nietypową. Gol kuriozum!

VAR uchroniłby przed kompromitacją

Co ciekawe, bramka nie powinna być uznana, ponieważ w momencie "podania" Hinterseer był na pozycji spalonej. Gospodarzy uchronił brak VAR-u w drugiej Bundeslidze. W mediach społecznościowych internauci i tak mieli pole do popisu: "Piękna współpraca Lee i Hinterseera", "Co za skarb z tego Pentkego".

Faktem jest, że kuriozalna bramka zwycięstwa ekipie z Bochum nie dała. I to pomimo faktu, że od 65. minuty gospodarze prowadzili już 3:1. Bramka też nietypowa. Tym razem fatalny błąd w wyprowadzeniu piłki popełnił obrońca Regensburga Asger Sorensen. Zabrał mu ją Lee, który zaliczył trzecią asystę, a Hintereseer drugiego gola.

Goście nie zrazili się pomyłkami i niewykorzystanym rzutem karnym w 69. minucie. Kontaktową bramkę zdobyli w 77. minucie, a dającą remis 3:3 w trzeciej minucie doliczonego czasu. W tabeli drugiej ligi niemieckiej po jedenastu kolejkach Bochum jest siódme, Regensurg dziewiąty.
Autor: lukl / Źródło: sport.tvn24.pl