Maryna Gąsienica-Daniel wraca do walki w Pucharze Świata

Akt. 25/11/2023, 19:54 GMT+1

Przed nami kolejny weekend z alpejskim Pucharem Świata. W amerykańskim Killington rywalizować będą panie. W sobotę na trasie slalomu giganta zaprezentują się dwie nasze zawodniczki. Transmisje z zawodów w Eurosporcie i w Playerze.

Maryna Gąsienica-Daniel w 2. przejeździe slalomu giganta w Soelden

W amerykańskim stanie Vermont zobaczymy tego dnia Marynę Gąsienica-Daniel i Magdalenę Łuczak. Druga z zawodniczek w niedzielę walczyć będzie dodatkowo na trasie slalomu.
Obie mają szansę powiększyć swój dorobek punktowy w Pucharze Świata. Na inaugurację sezonu w austriackim Soelden w slalomie gigancie zajęły odpowiednio 13. i 30. miejsce. Wygrała Szwajcarka Lara Gut-Behrami. Za nią uplasowały się Włoszka Federica Brignone i Słowaczka Petra Vlhova.
Gąsienica-Daniel ma z Killington miłe wspomnienia. Przed rokiem zakończyła tam rywalizację na wysokiej ósmej pozycji. Na trasy Pucharu Świata wraca po krótkiej przerwie, którą spędziła między innymi na szlifowaniu formy w norweskim Bjorli.
W tym czasie Łuczak zaliczyła start w zawodach w Levi. W Finlandii walczyła w slalomie, ale nie udało jej się awansować do drugiego przejazdu. Będą to dla niej pierwsze w karierze zawody w Killington.

Alpejski Puchar Świata w Killington. Gdzie oglądać?

Sobotni slalom gigant ruszy o godzinie 16.00 czasu polskiego. Pierwszy przejazd będzie można śledzić w Eurosporcie w Playerze. Drugi, który rozpocznie się o godzinie 19.00, także na antenie Eurosportu 1. O takich samych godzinach zawodniczki będą rywalizować w niedzielnym slalomie. Pierwszy przejazd także tylko w Eurosporcie w Playerze.