Shiffrin poza zasięgiem w Killington

26/11/2023, 21:29 GMT+1

Mikaela Shiffrin w niedzielę odniosła 90. zwycięstwo w alpejskim Pucharze Świata, triumfując w slalomie w amerykańskim Killington. Jedyna Polska w stawce Magdalena Łuczak odpadła po pierwszym przejeździe, kończąc na 37. miejscu.

Mikaela Shiffrin wygrała slalom w Killington

Shiffrin była najszybsza w obu przejazdach, co dało jej łączy czas 1.42,02. Drugie miejsce zajęła, trzecia na półmetku rywalizacji, Słowaczka Petra Vlhova. Mistrzyni olimpijska straciła 0,33 s. Podium uzupełniła Wendy Holdener. Szwajcarka była wolniejsza o 1,37 s.

Shiffrin liderką po 1. przejeździe slalomu w Killington

Kibice ponieśli Shiffrin

Dla 28-letniej Amerykanki było to już 55. zwycięstwo w karierze w jej sztandarowej konkurencji i drugie w tym sezonie. W Killington triumfowała po raz szósty.
Tłumy kibiców przybyły do małej, zazwyczaj spokojnej, liczącej niespełna 1000 mieszkańców osady. Bliskość granicy z Kanadą także była zachętą dla fanów tej dyscypliny z tego kraju.
- To cudowne. Odczuwałam wsparcie kibiców, to dosłownie weszło mi w nogi i dodało energii - powiedziała na mecie rozpromieniona Shiffrin.

Kompletnie zawiodła tegoroczna mistrzyni świata Laurence St-Germain. Kanadyjka ostatecznie zajęła 14. miejsce (strata 2,46 s).
Łuczak po pierwszym przejeździe została sklasyfikowana na 37. miejscu (3,08 s) i odpadła z dalszej rywalizacji. 21-letnia Polka dzień wcześniej odniosła największy sukces w karierze, zajmując 17. miejsce w slalomie gigancie.