Łyżwiarstwo figurowe. Jekaterina Kurakowa czwarta w rywalizacji solistek w mistrzostwach Europy 2023

28/01/2023, 17:24 GMT+1

Jekaterina Kurakowa zajęła czwarte miejsce w rywalizacji solistek w mistrzostwach Europy w łyżwiarstwie figurowym. Zwyciężyła reprezentantka Gruzji Anastazja Gubanowa.

20-letnia Kurakowa była w fińskim Espoo piąta po programie krótkim, a w dowolnym w sobotę uzyskała czwarty wynik w stawce.

Kurakowa z życiowym wynikiem

Polka zgromadziła 186,90 pkt i przegrała walkę o podium ze Szwajcarką Kimmy Repond - 192,51. Drugie miejsce zajęła Belgijka Loena Hendrickx - 193,48.
Gubanowa uzyskała 199,91.
To najlepszy wynik osiągnięty przez Kurakową w mistrzostwach Europy. W zeszłym roku w Tallinnie uplasowała się na piątej pozycji.

Włosi najlepsi w rywalizacji par tanecznych

Charlene Guignard i Marco Fabbri triumfowali w zmaganiach par tanecznych. Kolejność na podium po sobotnim tańcu dowolnym była identyczna jak po piątkowym tańcu rytmicznym. Włosi wyprzedzili Brytyjczyków Lilah Fear i Lewisa Gibsona oraz Finów Juulię Turkkilę i Matthiasa Versluisa.
Startujący w barwach Polski Anastazja Polibina i Paweł Gołowisznikow zajęli 16. miejsce.
To była ostatnia konkurencja mistrzostw w Finlandii.
Autor: kz / Źródło: eurosport.pl, PAP