Michał Haratyk z brązowym medalem mistrzostw Europy w pchnięciu kulą

Akt. 08/06/2024, 22:48 GMT+2

Michał Haratyk w sobotę zdobył brązowy medal w pchnięciu kulą podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy rozgrywanych w Rzymie. To drugi krążek wywalczony przez reprezentantów Polski w tej imprezie. Tego samego dnia trzecie miejsce w biegu na 100 m przez płotki zajęła Pia Skrzyszowska.

Haratyk halowym mistrzem Europy w pchnięciu kulą

Triumfował Włoch Leonardo Fabbri, przed Chorwatem Filipem Mihaljeviciem. Konrad Bukowiecki i Szymon Mazur odpadli w piątkowych eliminacjach.

Świetne otwarcie Haratyka

Haratyk już w pierwszej serii pchnął 20,94, co jest jego najlepszym wynikiem w sezonie. Fabbri poprawił rekord mistrzostw Europy na 22,45, a drugi Mihaljević uzyskał 21,20.

Michał Haratyk z brązowym medalem ME w pchnięciu kulą

32-letni Haratyk po raz trzeci w karierze stanął na podium ME na otwartym stadionie. Sześć lat temu w Berlinie był najlepszy, a w 2016 roku w Amsterdamie wywalczył srebro.
W stolicy Włoch zdobył drugi medal dla Polski. Chwilę wcześniej brąz w biegu na 100 m ppł wywalczyła Skrzyszowska, poprawiając rekord życiowy.