Lekkoatletyczne MŚ Eugene 2022: klasyfikacja medalowa [tabela]. Które miejsce zajmują Polacy - lekkoatletyka

17/07/2022, 06:05 GMT+2

Lekkoatletyczne mistrzostwa świata Eugene 2022. Biało-Czerwoni zdobyli łącznie cztery medale. Jak wygląda końcowa klasyfikacja medalowa MŚ i które miejsce zajęli Polacy? Zobacz tabelę.

Lekkoatletyczne mistrzostwa świata wróciły do kalendarza po trzech latach przerwy. Pierwotnie impreza w Eugene miała odbyć się w 2021 roku, ale została przełożona ze względu na igrzyska olimpijskie w Tokio, które z kolei nie zostały rozegrane rok wcześniej przez pandemię COVID-19.
Według prognoz przeprowadzonych przez "Athletics Weekly" jeszcze przed startem imprezy Polacy mieli zdobyć w Oregonie cztery medale.
Już pierwszego dnia rywalizacji miłą niespodziankę sprawiła Katarzyna Zdziebło, zostając wicemistrzynią świata w chodzie sportowym.
Kolejne medale Biało-Czerwonym dostarczyli niezawodni młociarze - Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki.
Równo tydzień po pierwszym sukcesie znów z kapitalnej strony pokazała się Zdziebło. Polska chodziarka tym razem finiszowała druga w rywalizacji na 35 kilometrów i cieszyła się z drugiego srebra. Ponownie najlepsza była Peruwianka Kimberly Garcia Leon.

MŚ Eugene 2022: klasyfikacja medalowa

W rozgrywanych od 15 do 24 lipca mistrzostwach świata Polacy zdobyli łącznie cztery medale - złoty i trzy srebrne. W klasyfikacji medalowej Biało-Czerwoni zajęli ósme miejsce.
Wygrali Amerykanie z dorobkiem aż 33 krążków, w tym 13 złotych. Gospodarze okazali się zdecydowanie lepsi od drugich Etiopczyków i uzupełniających podium Jamajczyków.
Autor: pqv/łup / Źródło: eurosport.pl