Igrzyska olimpijskie Paryż 2024. Athing Mu nie obroni złotego medalu w biegu na 800 metrów

25/06/2024, 11:02 GMT+2

Mistrzyni olimpijska i świata w biegu na 800 metrów Athing Mu nie wystartuje na igrzyskach w Paryżu. Wszystkiemu winny jest upadek lekkoatletki na pierwszym okrążeniu rywalizacji w amerykańskich kwalifikacjach olimpijskich w Eugene.

Anna Wielgosz bez awansu do półfinału biegu na 800 m MŚ 2023

Bieg wygrała Nia Akins, uzyskując rezultat 1.57,36. Oprócz niej awans do Paryża zapewniły sobie Allie Wilson (1.58,32) i Juliette Whittaker (1.58,45).
Mu zakończyła zmagania poza czołową trójką, co jest równoznaczne z brakiem kwalifikacji olimpijskiej. 22-latka miała ogromnego pecha, bo po 30 sekundach od startu potknęła się i upadła.
Wstała, próbowała jeszcze gonić rywalki, ale te uciekły jej zbyt daleko. Amerykanka dotarła na metę jako ostatnia, ze łzami w oczach, w czasie 2.19,69.

Mu musi obejść się smakiem

System selekcji lekkoatletycznej kadry USA na igrzyska jest nieubłagany. Decydują jedne zawody i nie ma marginesu błędu, niezależnie od wcześniejszych osiągnięć poszczególnych zawodników.
Mu zdobyła w Tokio dwa złote medale olimpijskie - w biegu na 800 metrów oraz w sztafecie 4x400 metrów. Ponadto w 2022 roku wywalczyła mistrzostwo świata na dystansie dwóch okrążeń.
Transmisje z paryskich zawodów od 26 lipca w Eurosporcie. Każda minuta igrzysk na żywo i na żądanie na platformie Max
źródło: Polska Agencja Prasowa