NBA 2023/24: Bismack Biyombo zasłabł w trakcie meczu

07/03/2024, 13:49 GMT+1

Niepokojące obrazki w NBA. W Portland miejscowi Trail Blazers grali z Oklahoma City Thunder. Pod koniec pierwszej kwarty przy ławce gości zasłabł ich skrzydłowy Bismack Biyombo.

Jeremy Sochan w turnieju Wschodzących Gwiazd NBA (Getty Images)

Pochodzący z Demokratycznej Republiki Konga Biyombo to doświadczony zawodnik, który od 13 sezonów występuje w najlepszej koszykarskiej lidze świata. Nigdy nie był gwiazdą, ale solidnym zmiennikiem odpowiedzialnym za grę w obronie i przede wszystkim zbiórki pod obiema tablicami.
Zawodnikiem Thunder został 10 lutego, gdy zwolniono go z Memphis Grizzlies. W ekipie z Oklahomy podpisał najniższy możliwy kontrakt, a w nowej drużynie pojawił się jak na razie na parkiecie tylko cztery razy. Zdobył zaledwie dwa punkty i miał cztery zbiórki.
W Portland nic nie zapowiadało, że z jego stanem zdrowia jest coś nie w porządku.
Pod koniec pierwszej kwarty Thunder prowadzili 24:19. Gdy w trakcie przerwy na żądanie gospodarzy rywale z Oklahoma City szli w kierunku ławki, Biyombo chciał z nimi się przywitać. W pewnym momencie osunął się do tyłu i upadł.

Był w szatni i żartował

Przez chwilę udzielano mu pomocy medycznej. W końcu Biyombo wstał i trzymając się za tył głowy, samodzielnie udał się do szatni.
- Wszystko z nim w porządku, tylko zasłabł. W przerwie był z nami w szatni, żartował i śmiał się - mówił trener Thunder Mark Daigneault.
Klub poinformował, że koszykarz został przebadany i lekarze nie znaleźli nic niepokojącego. 31-latek został jednak na razie odsunięty od treningów, a jego stan zdrowia będzie monitorowany.