Jeremy Sochan z double-double w wygranym meczu San Antonio Spurs z Oklahoma City Thunder

Mariusz Czykier

01/03/2024, 07:53 GMT+1

Koszykarze San Antonio Spurs po pięciu z rzędu porażkach wygrali we własnej hali 132:118 z Oklahoma City Thunder. W zwycięskim spotkaniu z wiceliderem Konferencji Zachodniej duży udział miał Jeremy Sochan, który zaliczył tzw. double-double. Kolejne rekordowe osiągnięcie zanotował Victor Wembanyama.

Jeremy Sochan w turnieju Wschodzących Gwiazd NBA (Getty Images)

Sochan spędził na parkiecie blisko 32 minuty i zaliczył w tym czasie 21 punktów oraz 10 zbiórek. Był jednym z najlepszych graczy Spurs. Wyżej punktowali tylko Devin Vassell (28/3/9) i Wembanyama (28/13/7).
Młody Francuz zapisał się w historii NBA jako pierwszy zawodnik, który w jednym meczu zaliczył więcej niż 10 zbiórek i powyżej lub co najmniej po pięć asyst, bloków i rzutów za trzy punkty.

"Tęskniłem za tym"

Początek spotkania był wyrównany, ale gospodarze w drugiej kwarcie przejęli inicjatywę. W pewnym momencie prowadzili już 12 punktami, ale wtedy gracze z Oklahomy zaczęli odrabiać straty. Na początku ostatniej części meczu wyszli nawet na prowadzenie.

Jeremy Sochan zdobył 21 punktów w wygranym meczu San Antonio Spurs z Oklahoma City Thunder

Wtedy do akcji na dobre wkroczył Wemby. W końcówce rzucił kilka "trójek" i zapewnił drużynie zaskakującą wygraną przed własną publicznością.
- Tęskniłem za tym - powiedział na gorąco po meczu, wywołując euforię na trybunach.
Spurs z bilansem zaledwie 12 wygranych i aż 48 porażek zajmują ostatnie miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej. Liderem jest Minnesota Timberwolwes (42/17). Na Wschodzie prowadzą koszykarze Boston Celtics (46/12).

San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder 132:118