Joel Embiid kontuzjowany. MVP poprzedniego sezonu nie ma już szans na kolejny tytuł

Akt. 05/02/2024, 14:30 GMT+1

Joel Embiid, który w poprzednim sezonie został uznany najbardziej wartościowym zawodnikiem ligi NBA, przejdzie zabieg lewego kolana - poinformował jego klub Philadelphia 76ers. Przerwa w grze sprawi, że pochodzący z Kamerunu zawodnik nie będzie brany pod uwagę przy przyznawaniu tytułu MVP za bieżący sezon, mimo że zanotował dotąd najlepsze wskaźniki strzeleckie.

Joel Embiid wrócił do gry po kontuzji

Na razie nie wiadomo, jak długa przerwa czeka najlepszego zawodnika poprzedniego sezonu.
Embiid doznał urazu we wtorkowym meczu z Golden State Warriors. Kameruńczyk w tym sezonie opuścił już 14 spotkań i spodziewana dłuższa przerwa oznacza, że nie ma szans na kolejną nagrodę MVP. Zgodnie z obowiązującymi zasadami, aby być branym pod uwagę przy jej przyznawaniu, trzeba rozegrać co najmniej 65 z 82 spotkań.
Embiid to najlepszy strzelec obecnego sezonu. Średnio notuje 35,3 pkt. na mecz, a także 11,3 zbiórki oraz 5,7 asysty. 22 stycznia w spotkaniu z San Antonio Spurs zdobył aż 70 punktów.
76ers z bilansem 30 zwycięstw i 18 porażek zajmują piąte miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej. Bez Embiida w składzie filadelfijczycy wygrali jednak tylko cztery z 14 meczów. W sobotnim, ostatnim spotkaniu ulegli Brooklyn Nets 121:136.

Znakomita seria Miami Heat

W najciekawszym z niedzielnych spotkań Los Angeles Clippers pokonali na wyjeździe Miami Heat 103:95. To była ich 25. wygrana w ostatnich 30 meczach. Na przestrzeni tylu spotkań nigdy wcześniej nie wygrywali tak często.
Od początku grudnia żaden inny zespół w NBA nie prezentuje się tak dobrze, jak Clippers. Z bilansem 33 zwycięstw i 15 porażek zajmują trzecie miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej. Lepsze są tylko ekipy Oklahoma City Thunder i Minnesota Timberwolves (obie 35-15).