NBA: San Antonio Spurs - Memphis Grizzlies: wynik i relacja, Jeremy Sochan kontuzjowany

18/03/2023, 10:24 GMT+1

Wyjątkowo gorzki wieczór Jeremy'ego Sochana. W piątkowym meczu ligi NBA jego San Antonio Spurs przegrali u siebie z Memphis Grizzlies 120:126, a on sam doznał kolejnej w tym sezonie kontuzji.

Sochan tradycyjnie rozpoczął mecz w podstawowej piątce. 19-letni polski skrzydłowy spędził na parkiecie tylko osiem minut. Zdobył trzy punkty, miał tyle samo zbiórek, raz asystował. Po starciu z Jarenem Jacksonem Jr. na początku pierwszej kwarty usiadł na ławkę, a później długo przebywał w szatni. Do gry wrócił przed końcem finałowej kwarty, ale szybko zasygnalizował trenerowi Greggowi Popovichowi, że z powodu kontuzji nie jest w stanie kontynuować meczu.
Długo nic nie zapowiadało przegranej Ostróg. Gospodarze w pierwszej połowie prowadzili 69:46. Trzecią kwartę rywale co prawda wygrali jedenastoma punktami, ale dalej prowadzenie San Antonio specjalnie nie było zagrożone. Wrażenie zrobił jednak daleki celny rzut, niemal z połowy boiska, obrońcy Memphis, Luke'a Kennarda, który ustalił wynik po tej części gry.
Gospodarze zupełnie pogubili się w końcówce czwartej kwarty. Na 17,5 s przed syreną kończącą podstawowy czas gry prowadzili 109:103. Dwie "trójki" gości, Kennarda i skrzydłowego Dillona Brooksa doprowadziły do dogrywki. W niej stroną przeważającą były już Niedźwiadki. Najskuteczniejszym graczem gości okazał się zdobywca 28 pkt Jaren Jackson Jr. Wśród Spurs wyróżniali się Devin Vassell (25 pkt) i Zach Collins (24).

Emocje też w pozostałych meczach

Dwie dogrywki w piątkowy wieczór kibice oglądali w Chicago. Miejscowi Bulls pokonali Minnesota Timberwolves 139:131. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadziła dwójka zawodników. DeMar DeRozan zdobył 49 pkt co jest jego rekordem sezonu (dodał 14 zbiórek), a Zach LaVine dorzucił 39 pkt. Obaj po przerwie wspólnie konto drużyny powiększyli aż o 63 pkt. Wśród Leśnych Wilków wyróżniali się Mike Conley z 28 pkt (osiem rzutów zza lini 7,24 m) i Jaden McDaniels, który przy okazji ustanowił rekord kariery (25 pkt).
W Atlancie Trae Young zdobył 25 punktów i w ostatniej minucie wykonał kluczową akcję w obronie, pomagając Hawks pokonać Golden State. Jastrzębie w końcówce prowadziły czterema punktami, kiedy Young zabrał piłkę Stephenowi Curry'emu i celnie rzucił na 45,1 s przed końcem. Następnie Young dorzucił dwa punkty z linii rzutów wolnych. Rozgrywający Hawks zakończył mecz z 12 asystami, zapewniając sobie 34. w karierze double-double. Do dorobku dodał też sześć zbiórek i przechwyt.
Wśród obrońców tytułu wyróżniał się Curry - 31 pkt. Z kolei Kevon Looney zdobył swój 12. double-double, 18 pkt i 16 zb. Warriors przegrali 10 meczów z rzędu.
Wyniki piątkowych meczów koszykarskiej ligi NBA:

Los Angeles Lakers - Dallas Mavericks 110:111
Atlanta Hawks - Golden State Warriors 127:119
Cleveland Cavaliers - Washington Wizards 117:94
Charlotte Hornets - Philadelphia 76ers 82:121
Portland Trail Blazers - Boston Celtics 112:126
Chicago Bulls - Minnesota Timberwolves 139:131 (po dogr.)
Houston Rockets - New Orleans Pelicans 114:112
San Antonio Spurs - Memphis Grizzlies 120:126 (po dogr.)

1. Denver Nuggets 47 23 .671
2. Minnesota Timberwolves 35 36 .493