NBA. Lebron James lepszy od Ziona Williamsona w meczu Los Angeles Lakers - New Orleans Pelicans

26/02/2020, 10:30 GMT+1

Koszykarze Los Angeles Lakers pokonali New Orleans Pelicans 118:109. Spotkanie zapowiadane było jako pojedynek LeBrona Jamesa z wschodzącą gwiazdą NBA Zionem Williamsonem, któremu eksperci wróżą wielką karierę. Zdecydowanie lepiej wypadł utytułowany weteran.

35-letni James zdobył 40 punktów, miał osiem zbiórek i sześć asyst. Trafił 17 z 27 rzutów z gry, w tym pięć z 11 za trzy.
Młodszy o lat 16 Williamson znalazł się wyraźnie w jego cieniu, choć nie zagrał źle - uzyskał 29 pkt oraz zebrał z tablic sześć piłek.

James: będzie grał jeszcze lepiej

- To dobry zawodnik, a będzie grał jeszcze lepiej. Jego sposób gry idealnie pasuje do współczesnej koszykówki - ocenił występ Williamsona James.
- Dzisiejszy mecz był wspaniałym doświadczeniem. James jest niesamowitym zawodnikiem, a jego sportowe CV mówi samo za siebie - przyznał 19-letni koszykarz.
Jeziorowcy wygrali szóste spotkanie z rzędu. Oprócz Jamesa wyróżnił się Anthony Davis - 21 pkt, 14 zbiórek i sześć bloków. Lakersi udowodnili również, że mają patent na Pelikany, z którymi w tym sezonie wygrali wszystkie trzy mecze.

Bucks z 50. zwycięstwem

Świetnie spisują się zawodnicy Milwaukee Bucks, jedyni - jak na razie - pewni występu w play off. W nocy z wtorku na środę polskiego czasu odnieśli 50. zwycięstwo, a ich rywalem na wyjeździe byli mistrzowie NBA Toronto Raptors. Kozły triumfowały 108:97.
Decydująca okazała się trzecia kwarta, zakończona wynikiem 34:19 na korzyść Bucks. W ich szeregach najlepiej spisali się Khris Middleton 22 punkty i Giannis Antetokounmpo 19 (plus 19 zbiórek i osiem asyst). W zespole obrońców tytułu najwięcej punktów rzucił Pascal Siakam - 22.
W Indianapolis miejscowi Pacers rozbili Charlotte Hornets różnicą aż 39 pkt (119:80). Do przerwy Indiana prowadziła 69:44, a trzecią kwartę wygrała 25:11. W ostatniej był remis.
Najlepszym koszykarzem gospodarzy był Domantas Sabonis - 21 pkt, 15 zbiórek i dziewięć asyst.