NBA - finał Konferencji Wschodniej, Boston Celtics - Miami Heat, wynik meczu i stan rywalizacji

18/09/2020, 09:43 GMT+2

Drugi mecz, drugie zwycięstwo. Koszykarze Miami Heat pokonali w czwartek Boston Celtics 106:101 i w rywalizacji do czterech zwycięstw w finale Konferencji Wschodniej ligi NBA prowadzą 2-0. W ekipie z Florydy najlepszy był Słoweniec Goran Dragić, który zdobył 25 punktów.

W drugiej kwarcie Celtics mieli już 17 punktów przewagi. Wszystko na nic, bo trzecią część przegrali 17:37.
Kiedy na zegarze do końca spotkania pozostawały nieco ponad cztery minuty, bostończycy ponownie wygrywali, tym razem 94:89. Również tej przewagi nie potrafili utrzymać. Przez następne trzy minuty zdobyli tylko jeden punkt, a Heat aż 13.
- Chyba lubimy sami utrudniać sobie zadanie. Pozwalamy uciec rywalom na ponad 10 punktów, a potem i tak ich pokonujemy - stwierdził zawodnik Heat Jimmy Butler.

"Jesteśmy sfrustrowani, to naturalne"

W pierwszym meczu Celtics mieli 14 punktów przewagi na początku czwartej kwarty, a ostatecznie po dogrywce wygrali Heat 117:114.
Wśród pokonanych najlepszy był w czwartek Kemba Walker, który zdobył 23 punkty.
Po spotkaniu Celtics mieli w szatni głośną, ożywioną dyskusję, ale twierdzą, że nie było w niej niczego niezwykłego.
- Jesteśmy sfrustrowani, to naturalne. Nie można być zadowolonym, jeśli się przegrywa. Nie wydarzyło się jednak nic dziwnego, to była zwykła rozmowa o meczu - podkreślił skrzydłowy Jayson Tatum.

W piątek rozpocznie się rywalizacja w finale Konferencji Zachodniej, do którego dotarły ekipy Los Angeles Lakers i Denver Nuggets.
Od wznowienia sezonu, przerwanego ze względu na pandemię COVID-19, wszystkie spotkania NBA odbywają się w zamkniętym ośrodku Disney World pod Orlando na Florydzie.