Miami Heat - Indiana Pacers: wyniki wtorkowych meczów NBA - Koszykówka

22/12/2021, 09:52 GMT+1

W jednym z najciekawszych wtorkowych meczów NBA koszykarze Miami Heat pokonali Indianę Pacers 125:96. Gospodarze oddali w tym spotkaniu 22 celne rzuty za trzy punkty, czym - już po raz drugi w tym miesiącu - wyrównali klubowy rekord.

Zespół z Miami, grający m.in. bez Jimmy'ego Butlera i Bama Adebayo, prowadził 68:45 po pierwszej połowie i 98:69 po trzeciej kwarcie. Jedynie ostatnia odsłona była remisowa.
Duncan Robinson i Tyler Herro zdobyli dla zwycięzców po 26 punktów, ale wyróżnił się także Kyle Lowry, który był blisko triple-double - 8 punktów, 12 asyst, 11 zbiórek.
Zawodnicy Heat trafili 22 z 49 prób z dystansu, wyrównując tym samym klubowy rekord. Natomiast jeśli chodzi o rzuty z gry uzyskali skuteczność na poziomie niemal 50 procent (47/95).
W zespole Pacers najskuteczniejsi byli Caris LeVert i Chris Duarte - po 17 oczek.

Liderzy NBA nadal w formie

Trzeciej porażki z rzędu doznali koszykarze Los Angeles Lakers, tym razem przegrywając z Phoenix Suns 90:108. Słońca zajmują pierwsze miejsce w lidze (bilans 25-5), zaś Jeziorowcy (16-16) plasują się na siódmej pozycji w tabeli Konferencji Zachodniej.
Gospodarzom nie pomógł dobrze grający duet LeBron James (34 pkt, siedem zbiórek) - Russell Westbrook (22 pkt, 10 zbiórek, pięć asyst). Wśród przyjezdnych prym wiedli Devin Booker (24 punkty, dziewięć zbiórek i siedem asyst) oraz DeAndre Ayton (19 pkt, 11 zbiórek) i JaVale McGee (po 10 oczek i zbiórek).
39 pkt oraz siedem asyst uzyskał Damian Lillard w przegranym przez Portland Trail Blazers 97:111 spotkaniu z New Orleans Pelicans. Gości do zwycięstwa poprowadzili Brandon Ingram (28 pkt oraz po osiem asyst i zbiórek) i Nickeil Alexander-Walker (27, w tym 22 w drugiej połowie). Jonas Valanciunas miał 10 punktów i 16 zbiórek.
W innych wtorkowych spotkaniach Dallas Mavericks pokonali Minnesota Timberwolves 114:102, zaś New York Knicks zwyciężyli Detroit Pistons 105:91.