Koszykówka. Polska - Niemcy: wynik na żywo i relacja live z meczu o 3. miejsce | Eurobasket 2022

18/09/2022, 13:56 GMT+2

Polska - Niemcy w meczu o brązowy medal Eurobasketu 2022. Biało-Czerwoni ulegli w Berlinie gospodarzom turnieju 69:82. Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo w eurosport.pl.

Dziękujemy Państwu za uwagę.
Koniec meczu o brązowy medal ME - niestety przegraliśmy 69:82. Szkoda tej szansy, ale naszym koszykarzom należą się brawa za udaną postawę w całym turnieju.
Trwa już feta gospodarzy w hali w Berlinie.
69:82 - Schroeder trafia dwa wolne.
Faulujemy jeszcze Schroedera.
Trzeba sobie szczerze powiedzieć, że tego meczu już nie wygramy.
Zyskowski na siłę. Dobrze obronili akcję Niemcy. 27 s do końca.
Bierzemy jeszcze czas.
Na 37 sekund przed końcem przegrywamy jedenastoma punktami. Mamy niestety już marne szanse na sukces...
69:80 - Niemcy wykorzystują rzut za przewinienie techniczne. Swój wolny trafił też Thiemann.
69:78 - Thiemann trafił spod kosza i był faulowany.
Na minutę przed końcem chybił Slaughter.
Niemcy tracą piłkę.
69:76 - Ponitka na szczęście trafił za trzy.
Na 2. minuty przed końcem przegrywamy 10 punktami. Trudna sytuacja Polaków.
Zablokowany Ponitka...

Na 2:19 do końca czas dla Polski.
66:76 - zostawiony bez opieki Schroeder trafił za trzy punkty. Milicić ma pretensje do Garbacza. Ale po co była teraz ta strefa?
66:73 - Slaughter ograł Schroedera pod koszem.
Bronimy strefą.
Do końca meczu 3:30 min.
64:73 - Schroeder trafił z dalekiego dystansu. Źle się dzieje.
Slaughter zablokowany.
64:70 - Schroeder skuteczny z linii rzutów wolnych.
Tak Polacy doszli Niemców.

Do końca meczu pozostało 5 minut.
64:68 - Voigtmann drugi raz z rzędu z dystansu. Trwa prawdziwa kanonada w Berlinie.
64:65 - Cel odpowiedział trafieniem zza łuku.
61:65 - Voigtmann przymierzył za trzy punkty.
61:62 - Dziewa punktuje po błyskawicznej kontrze. Wczesniej zabraliśmy piłkę Schroederowi.
59:62 - Thiemann trafił pod presją czasu zza łuku.
Do końca meczu 7 minut.
59:59 - Garbacz doprowadza do remisu. Wykorzystał wszystkie cztery rzuty za trzy punkty. Doskonała skuteczność Garbacza. Niemcy proszą o czas.
8 minut do końca meczu.
56:59 - Dziewa wykorzystał oba rzuty wolne.
Ponitka wraca na plac gry.
54:59 - Weiler-Babb także trafił z dystansu.
54:56 - Garbacz trafił po raz trzeci za trzy punkty. Brawo!
51:56 - odpowiedział skutecznie Schroeder.
51:54 - Polacy trafią w pierwszej akcji. Dziewa trafił po podaniu Slaughtera.
Zaczynamy czwartą kwartę.
Oby takich akcji Polaków było jak najwięcej w ostatniej kwarcie.

Polacy przegrywają przez IV kwartą już tylko 49:54. Oby tak dalej!
49:54 - Slaughter cudownie ograł obrońcę na obwodzie i trafił za trzy!
46:54 - Garbacz przymierzył "trójkę" o tablicę!
1:30 min do końca III kwarty.
43:54 - Lo trafił z rogu za trzy punkty.
Dziewa z dystansu nawet nie obił obręczy...
43:51 - Wagner trafia jeden wolny.
43:50 - Dziewa dał punkty spod kosza.
Do końca III kwarty pozostały 4 minuty.
41:50 - Theis wykorzystał akcję podkoszową.
41:48 - tym samym odpowiada Sokołowski.
38:48 - zza łuku trafił Wagner.
38:45 - Sokołowski umieszcza piłkę w koszu z bliska.
36:45 - Voigtmann trafił z dziewięciu metrów.
36:42 - Slaughter się przełamał i wreszcie trafił za trzy punkty.
33:42 - Lo skuteczny na linii wolnych.
33:40 - Garbacz trafił za trzy punkty. Może to odmieni grę Polaków.
Slaughter nie trafił jednego wolnego za faul techniczny... Brak słów.
Faul techniczny dla Schroedera. Koledzy uspokajają swojego lidera.
30:39 - w końcu "Sokół" trafił dwa razy z linii.
Sokołowski na linii rzutów wolnych.
Co gorsza Ponitka popełnił czwarty faul. Musi usiąść na ławkę.
Balcerowski także nieskuteczny zza łuku.
Slaughter chybił za trzy. Nie może się wstrzelić Amerykanin z polskim paszportem.
Dobra obrona, nasza piłka.
28:39 - po kontrze trafił Ponitka.
26:39 - Obst trafił dwa razy z linii wolnych. Niemcy jeszcze się nie pomylili w tym elemencie.
Niestety, Ponitka łapie trzeci faul.
26:36 - na początek trafił za trzy Sokołowski. Wreszcie!
Zaczynamy drugą połowę.
Trafiliśmy tylko 5 na 11 rzutów wolnych, ani razu za trzy (na 10 prób) i mieliśmy 9 strat. Tak nie można grać, trzeba zdecydowanie spisać się lepiej w drugiej połowie, jeśli chcemy zdobyć brąz ME.

Po pierwszych 20 minutach najwięcej punktów wśród Polaków ma Sokołowski - osiem. U Niemców lideruje Schroeder, z dwunastoma "oczkami" na koncie.
Miejmy nadzieję, że w drugiej połowie obraz gry ulegnie zmianie.
Głównym problemem Biało-Czerwonych jest skuteczność. Mamy problemy z konstruowaniem akcji, fatalnie pudłujemy za trzy (nie trafiliśmy ani razu), spod kosza i z linii rzutów wolnych.
Po pierwszej połowie meczu o brązowy medal mistrzostw Europy Polska przygrywa z Niemcami 23:36.
Pierwsza połowa kończy się niecelnym rzutem Theisa.
23:36 - Sokołowski zapakował piłkę z góry po składnej akcji zespołu.
21:36 - trafił Schroeder.
21:34 - Michalak trafił tylko raz...
Michalak faulowany przez Theisa przy próbie rzutu za trzy.
20:34 - Schroeder zabawił się z Sokołowskim i trafił zza łuku. Źle to wygląda.
Także Balcerowski osaczony przez rywali traci piłkę.
Polacy łatwo tracą piłkę w ataku.
20:31 - tym razem Theis przymierzył za trzy punkty. 3 minuty przed końcem II kwarty trener Milicić musiał poprosić o czas, bo sytuacja zrobiła się nieciekawa.
Balcerowski chybił spod kosza.
Do końca II kwarty 4 minuty.
20:28 - Obst trafił za trzy z rogu.
Sokołowski zmarnował dwa rzuty osobiste.
Niemcy mają już wykorzystany limit własnych fauli.
20:25 - tym razem dwukrotnie trafia z linii rzutów wolnych Schroeder.
20:23 - Voigtmann trafił dwa rzuty wolne.
20:21 - Sokołowski zaliczył kolejne punkty spod samego kosza.
18:21 - Sokołowski ograł pod koszem Schroedera. Niższy Niemiec był bez szans.
Niemcy wzięli czas na 6 min przed końcem II kwarty.
Polacy dobrze grają w obronie, ale w ataku ich akcje się nie kleją. Zdobywanie punktów idzie jak po grudzie.
16:21 - Ponitka pewnie wykorzystuje oba rzuty wolne.
Faulowany Ponitka przy wejściu pod kosz.
Dobrze w obronie walczy Łukasz Kolenda.
Balcerowski nieskuteczny z dystansu.
Thiemann spudłował zza łuku.
Kolejny doskonały blok Balcerowskiego.
14:21 - Giffey trafił spod kosza
Zaczynamy II kwartę.
Najwięcej punktów wśród Polaków - po cztery - mają Balcerowski i Zyskowski.
Polacy po pierwszej kwarcie przegrywają 14:19.
W ostatnich akcjach I kwarty z dystansu chybili z obu stron Sokołowski i Weiler-Babb.
Do końca kwarty 1:50 min.
14:19 - Zyskowski skuteczny z linii rzutów wolnych.
Zyskowski faulowany w ataku.
12:19 - Niemcy, prowadzeni przez Schroedera, dominują.
10:12 - Balcerowski świetnie ograł rywala pod koszem.
8:10 - Balcerowski powalczył pod koszem i zaliczył dunk
6:10 - Obst z góry po kontrze
6:6 - Ponitka wykorzystał dwa rzuty wolne
4:6 - Slaughter punktuje po kontrze. Wcześniej drugi udany blok Balcerowskiego w obronie.
Balcerowski oba wolne zmarnował.
Balcerowski faulowany w ataku.
2:6 - Teraz Obst trafił zza łuku.
2:3 - Voigtmann trafił za trzy punkty.
2:0 - Polska prowadzi po punktach Ponitki.
Pierwsza piątka Polaków: Balcerowski, Sokołowski, Cel, Slaughter i Ponitka.
Czas na hymny obu krajów.
Zapowiada się wielki mecz!

Trwa już prezentacja obu zespołów.

- Dla nas to niesamowity mecz. Możliwość zdobycia medalu mistrzostw Europy. To, że gramy z Niemcami, w ich stolicy Berlinie dodaje temu wydarzeniu dodatkowego smaczku - zaznaczył kadrowicz Michał Michalak.
Ostatni raz trzecie miejsce Biało-Czerwoni wywalczyli przed 55 laty - w 1967 roku w Helsinkach, pokonując Bułgarię 80:76 (Mieczysław Łopatka został wówczas wybrany do pierwszej piątki turnieju). O brąz powalczą po raz szósty w historii.
Polacy o medal zagrają po raz pierwszy od 1971 roku, gdy w Essen ulegli Włochom 67:85.
3 lipca o zwycięstwie Niemców zadecydował Dennis Schroeder, który od nowego sezonu w NBA reprezentować będzie LA Lakers. W całym meczu miał 38 punktów, siedem zbiórek i pięć asyst. Zatrzymanie tego gracza będzie dziś kluczem do sukcesu.
Dzisiaj Polaków czeka bardzo trudne zadanie. Dwie ostatnie konfrontacje z Niemcami, w eliminacjach MŚ 2023, zakończyły się porażkami Biało-Czerwonych. Oba mecze były zacięte (w Lublinie 69:72, w Bremie 83:93).
- Mecz z Francją poszedł w zapomnienie. Mamy wielką rzecz do zdobycia i wielki mecz przed sobą. Cały swój czas poświęcamy teraz spotkaniu z Niemcami - zapowiedział trener Polaków Igor Milicić.
Lider polskiej kadry Mateusz Ponitka i jego koledzy dzisiaj muszą zagrać o niebo lepiej, niż z Francją, żebyśmy mogli liczyć na sukces.
Przypomnijmy, że w półfinale ME Polacy ponieśli srogą klęskę z renomowanymi Francuzami.
Niemcy nie zamierzają jednak oddać naszym medali bez twardej walki na parkiecie.
Biało-Czerwoni są gotowi na jeden z najważniejszych meczów w ich karierze.
Witamy Państwa w relacji na żywo z wyjątkowego meczu. Reprezentacja Polski koszykarzy zmierzy się dzisiaj w Berlinie z gospodarzami mistrzostw Europy Niemcami, a stawką będą brązowe medale Eurobasketu. Początek spotkania o godzinie 17.15.
Autor: red. / Źródło: eurosport.pl