Golden State Warriors pokonali w hicie NBA Denver Nuggets

09/03/2019, 09:57 GMT+1

W piątkowy wieczór zmierzyły się dwie najlepsze drużyny Konferencji Zachodniej NBA. Prowadzący w tabeli koszykarze Golden State Warriors pokonali we własnej hali Denver Nuggets 122:105. Dla zwycięzców 39 punktów zdobył Klay Thompson.

Broniący tytułu Warriors przegrali dwa poprzednie mecze przed własną publicznością. Spotkanie z Nuggets zaczęli jednak bardzo dobrze i po ośmiu minutach prowadzili 27:8.
Duża w tym zasługa Thompsona, który tylko pierwszej kwarcie uzyskał 15 punktów.

Wyraźnie lepsi

W drugiej części gry przyjezdni ze stanu Kolorado niespodziewanie zniwelowali stratę, ale na więcej nie było ich stać. Gospodarze znów w kilka minut zbudowali wyraźną przewagę i już do końca kontrolowali przebieg spotkania.
Thompson trafił m.in. dziewięć z jedenastu rzutów za trzy punkty.
- Jednej nocy nie jesteś w stanie poprawić wszystkich mankamentów, ale to dobry początek powrotu na właściwe tory i do gry, jaką prezentowaliśmy wcześniej - powiedział trener Warriors Steve Kerr.
Dla Nuggets najwięcej punktów - po 17 - zdobyli rezerwowi: Monte Morris oraz Malik Beasley. - Rywale byli wyraźnie lepsi, a gdyby nie nasi zawodnicy z ławki, zostalibyśmy kompletnie rozbici - przyznał szkoleniowiec gości Mike Malone.