Finały NBA. Klay Thompson z Golden State Warriors zerwał więzadło w kolanie

14/06/2019, 08:06 GMT+2

Klay Thompson z Golden State Warriors zerwał więzadło w kolanie. Urazu doznał w przegranym przez jego zespół 110:114 meczu finałowym NBA z Toronto Raptors , który zadecydował o mistrzostwie dla kanadyjskiej drużyny. Przerwa w grze 29-letniego koszykarza może potrwać nawet rok.

Thompson od początku meczu prezentował się rewelacyjnie, trafiał niemal z każdej pozycji (30 punktów, 8/12 z gry, 10/10 z wolnych). Zatrzymała go dopiero kontuzja, której doznał przy lądowaniu po ataku na kosz, gdy do końca trzeciej kwarty pozostawało 2.22 min.

W poniedziałek Wojownicy stracili Duranta

Po dłuższej chwili podniósł się i udał do szatni. Zawrócił jednak, aby wykonać rzuty wolne, bo wcześniej sfaulowany został przez Danny'ego Greena. Po ich trafieniu ponownie opuścił boisko. Później kamery pokazały, jak wychodzi z hali, opierając się na kulach.

Okazało się, że w lewym kolanie zerwał więzadło krzyżowe przednie. Zwykle powrót do zdrowia po takim urazie zajmuje od dziewięciu do 12 miesięcy. Ostatnim zawodnikiem w NBA, który doznał takiej kontuzji - w lutym 2018 - był Kristaps Porzingis. Łotysz w sezonie 2018/19 nie pojawił się na parkiecie.

Warriors w poniedziałek stracili inną gwiazdę - Kevina Duranta. On zerwał ścięgno Achillesa i również może nie zagrać przez rok.

Ekipa z Kalifornii w finale grała piąty raz z rzędu. W czterech poprzednich seriach zawsze stawała naprzeciw Cleveland Cavaliers. Górą była w 2015, 2017 i 2018 roku. Z Raptors, w rywalizacji do czterech zwycięstw, przegrała 2-4.
Autor: rk / Źródło: PAP