Cztery punkty Marcina Gortata, Clippers pokonali Hornets 128:109

09/01/2019, 07:50 GMT+1

Marcin Gortat zdobył cztery punkty, a jego Los Angeles Clippers pokonali we własnej hali Charlotte Hornets 128:109. Dla ekipy Polaka to trzecie zwycięstwo z rzędu w NBA.

Drużyna z Miasta Aniołów w 2019 rok weszła porażką z Philadelphia 76ers, ale później było tylko lepiej. Clippers zanotowali trzy kolejne wygrane, a duża w tym zasługa Gortata. Polski podkoszowy świetnie prezentował się przeciwko swoim byłym drużynom - Phoenix Suns i Orlando Magic.

Prowadzili niemal od początku

Tym razem naprzeciw Clippersów wybiegli koszykarze Hornets i także wiele nie zdziałali. Nasz jedynak w NBA spędził na parkiecie niespełna 13 minut. Trafił dwa z czterech rzutów z gry, a jego dorobek uzupełnia sześć zbiórek i dwa bloki.
Gospodarze na prowadzenie wyszli już w połowie pierwszej kwarty i cały mecz kontrolowali wynik. Jedynie druga kwarta padła łupem Hornets, ale nie miało to większego znaczenia. W ostatniej odsłonie przewaga Gortata i spółki sięgnęła już 26 punktów, a skończyło się różnicą 19.
W zwycięskiej ekipie aż czterech zawodników zanotowało 20 punktów lub więcej - Lou Williams (27), Montrezl Harrell (23), Tobias Harris (23) i Danilo Gallinari (20). W ekipie Szerszeni najskuteczniejszy był Malik Monk - 24 pkt.
Los Angeles Clippers (24-16) awansowali na czwarte miejsce w Konferencji Zachodniej. Charlotte Hornets (19-21) są ósmą drużyną wschodu.