Tour de France kobiet 2023. Katarzyna Niewiadoma na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej

Akt. 30/07/2023, 18:17 GMT+2

Katarzyna Niewiadoma trzecią zawodniczką tegorocznej edycji Tour de France kobiet. W ostatnim dniu imprezy - jeździe indywidualnej na czas - Polka zajęła dziewiąte miejsce. Wyścig wygrała Holenderka Demi Vollering (SD Worx).

Katarzyna Niewiadoma na podium Tour de France kobiet, Demi Vollering wygrała

Ósmy etap, jazdę indywidualną na czas w Pau długości 22,6 km, wygrała Szwajcarka Marlen Reusser (SD Worx). Druga była Vollering (+0.10), a trzecia klubowa koleżanka zwyciężczyni Belgijka Lotte Kopecky (+0.37).
Niewiadoma przegrała minimalnie walkę o drugie miejsce w klasyfikacji łącznej właśnie z Kopecky. Oficjalnie obie miały ten sam czas na koniec imprezy - 3.03 straty do Vollering - ale Polka uległa 27-letniej rywalce o setne części sekundy.

Niewiadoma ponownie na podium Tour de France

To oznacza, że Niewiadoma powtórzyła sukces z 2022 roku, gdy również była trzecia w kobiecym TdF. Z kolei już w sobotę Polka zapewniła sobie zwycięstwo w klasyfikacji górskiej.
Ubiegłoroczna triumfatorka, 40-letnia mistrzyni świata Holenderka Annemiek van Vleuten (Movistar), zajęła w klasyfikacji generalnej czwarte miejsce.