Udana ucieczka Niemki. Niewiadoma utrzymała wysokie miejsce

Tomasz Gosz

Akt. 27/07/2023, 18:35 GMT+2

Niemka Ricarda Bauernfeind (Canyon-SRAM) wygrała piąty etap wyścigu kolarskiego Tour de France, z metą w Albi. Koszulkę liderki zachowała Belgijka Lotte Kopecky (Team SD Worx), a Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM) utrzymała czwarte miejsce.

Bauernfeind wygrała 5. etap Tour de France kobiet

Niemka zdecydowała się na samotny atak 35 kilometrów przed metą. Utrzymała przewagę nad grupą pościgową i wygrała z przewagą 22 sekund nad drugą Szwajcarką Marlen Reusser (Team SD Worx) oraz trzecią mistrzynią Niemiec Liane Lippert (Movistar).

Ricarda Bauernfeind po 5. etapie Tour de France kobiet

Kopecky jako czwarta przejechała linię mety, ze stratą 32 sekund do zwyciężczyni. Mimo tego zdołała utrzymać koszulkę liderki. Ma 49 sekund przewagi nad Ashleigh Moolman z RPA (AG Insurance) i 51 nad Włoszką Elisą Longo Borghini (Lidl-Trek), która ma taki sam czas jak czwarta Niewiadoma. Polka w czwartek uplasowała się na 16. miejscu.

Pozostałe Polki daleko

Agnieszka Skalniak-Sójka (Canyon-SRAM) była 63., a Marta Lach (Ceratizit-WNT) 80. Kaja Rysz (Lifeplus Wahoo) się wycofała. W klasyfikacji generalnej wszystkie zajmują odległe miejsca.

Na starcie z powodu bólu brzucha nie pojawiła się także zwyciężczyni trzeciego etapu Holenderka Lorena Wiebes (Team SD Worx).