Paryż - Nicea 2024: kolarze UAE Team Emirates wygrali 3. etap. Brandon McNulty nowym liderem

Mariusz Czykier

05/03/2024, 18:58 GMT+1

Kolarze ekipy UAE Team Emirates wygrali jazdę drużynową na czas rozgrywaną w ramach 3. etapu wyścigu Paryż - Nicea. Dzięki 15-sekundowej przewadze nad zespołem Jayco AlUla czwórka kolarzy zwycięskiej drużyny awansowała na czołowe pozycje w klasyfikacji generalnej imprezy. Liderem jest Amerykanin Brandon McNulty.

UAE Team Emirates wygrali 3. etap Paryż - Nicea

W tegorocznym wyścigu powtórzono eksperyment z poprzedniej edycji i na mecie mierzono czas pierwszego, a nie czwartego zawodnika, jak to zwykle bywa w rywalizacji drużynowej. Ale o wyniku blisko 27-kilometrowej "czasówki" przesądziła nie tylko walka z czasem najszybszych kolarzy. Swój udział miała również pogoda, która pokrzyżowała plany wielu ekip.
Części z nich przyszło bowiem jechać w strugach deszczu, co w dużym stopniu wpłynęło na osiągane wyniki. Z tego powodu dopiero 11. wynik uzyskała ekipa BORA-hansgrohe, w której barwach od tego sezonu startuje Primoż Roglicz, uważany przed wyścigiem za jednego z faworytów.

Szczęście kolarzy z Emiratów

UAE jako jedna z ostatnich pokonała trasę w dobrych warunkach, co pozwoliło drużynie na wykręcenie najlepszego czasu. O 15 wolniej jechali kolarze Jayco AlUla, a 20 s do zwycięzców stracili zawodnicy EF Education - EasyPost.

Liderem wyścigu został McNulty, co zawdzięcza najwyższej w drużynie pozycji zajmowanej po poprzednich etapach. Faworyci na razie nieco z tyłu. Remco Evenepoel (Soudal - Quick Step) jest ósmy (strata 18 s), Egan Bernal (Ineos Grenadiers) traci dwie sekundy więcej i zajmuje 10. miejsce, a Roglicz jest dopiero 28. i ma do odrobienia 54 s straty.