Paryż-Nicea 2024. Arvid de Kleijn wygrał drugi etap, Laurence Pithie nowym liderem

Tomasz Gosz

04/03/2024, 18:38 GMT+1

Holenderski kolarz Arvid de Kleijn z grupy Tudor Pro Cycling wygrał po finiszu z peletonu drugi etap wyścigu Paryż-Nicea z Thoiry do Montargis. Drugie miejsce zajął Nowozelandczyk Laurence Pithie (Groupama-FDJ), który został nowym liderem.

De Kleijn wygrał 2. etap Paryż-Nicea

Kamil Gradek dojechał do mety w głównej grupie, a Łukasz Owsian miał w końcówce niegroźny upadek.

Etap nie przyniósł wielu emocji. Przez większą część dystansu kolarze jechali spokojnie, tempo zwiększyło się tylko na finiszu. 10 kilometrów przed metą na jednym z zakrętów upadł Owsian, ale zdołał kontynuować jazdę. Etap ukończył jako ostatni, ze stratą 2.29 do zwycięzcy.

Trzech z najlepszym czasem, lider jeden

W klasyfikacji generalnej trzech kolarzy ma taki sam czas, a Pithie uzyskał koszulkę lidera ze względu na najkorzystniejszą sumę miejsc na dotychczasowych etapach.

We wtorek uczestników czeka drużynowa jazda na czas długości 26,9 km ze startem i metą w Auxerre. Ośmioetapowy wyścig najwyższej kategorii World Tour zakończy się 10 marca w Nicei.