Carlos Rodriguez wygrał 6. etap, Juan Ayuso wyścig Dookoła Kraju Basków

Akt. 06/04/2024, 20:35 GMT+2

Wyścig Dookoła Kraju Basków zakończony. W sobotę swoje złote chwile mieli Hiszpanie - Carlos Rodriguez z drużyny Ineos-Grenadiers wygrał szósty etap, a drugi na mecie Juan Ayuso (UAE Team Emirates) całą imprezę.

Rodriguez wygrał ostatni etap wyścigu Dookoła Kraju Basków. Klasyfikacja generalna dla Ayuso

Dwaj Hiszpanie uzyskali 41 sekund przewagi nad grupką trzech kolarzy, w której przyjechał dotychczasowy lider Duńczyk Mattias Skjelmose (Lidl-Trek). Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers) nie ukończył etapu.

Dwa dni od wielkiej kraksy

W klasyfikacji generalnej Ayuso wyprzedził o 42 sekundy Rodrigueza oraz o 43 Skjelmose.
W czwartek w bardzo groźnym wypadku ucierpiało kilkunastu zawodników, w tym trzech faworytów wyścigu: Duńczyk Jonas Vingegaard, Belg Remco Evenepoel i Słoweniec Primoż Roglicz. Najbardziej poszkodowany był Vingegaard, zwycięzca dwóch ostatnich edycji Tour de France, który poza złamaniami obojczyka i żeber doznał odmy płucnej.
Nie wiadomo, czy Duńczyk zdąży wyleczyć się i uzyskać odpowiednią dyspozycję, aby powalczyć o trzeci triumf w Wielkiej Pętli. Największy wyścig kolarski rozpocznie się 29 czerwca we Florencji.