Criterium du Dauphine. Evenepoel wygrywa i jest nowym liderem

05/06/2024, 21:37 GMT+2

Belg znów pokazał klasę. Remco Evenepoel w pięknym stylu wygrał czwarty etap kolarskiego wyścigu Criterium du Dauphine, jazdę indywidualną na czas na odcinku 34,4 km z Saint-Germain-Laval do Neulise. 24-letni zawodnik objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Evenepoel wygrał 4. etap Criterium du Dauphine

Evenepoel, który jest jednym z kandydatów do triumfu w rozpoczynającym się 29 czerwca Tour de France, pokonał trasę w 41.49 i uzyskał 17 s przewagi nad Brytyjczykiem Joshem Tarlingiem (Ineos Grenadiers). Trzecie miejsce zajął Słoweniec Primoż Roglicz (Bora-hansgrohe), który do zwycięzcy stracił 39 s.
Dotychczasowy lider Kanadyjczyk Derek Gee (Israel-Premier Tech) uplasował się na szóstej pozycji. Kamil Gradek (Bahrain Victorious) zajął 30. miejsce - 2.47 straty, a Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers) był 98. - 5.47.

Ponad pół minuty przewagi

W klasyfikacji generalnej Evenepoel ma 33 s przewagi nad Rogliczem. Trzeci Amerykanin Matteo Jorgenson (Visma-Lease a Bike) ma do lidera już ponad minutę straty.
Ośmioetapowy wyścig we Francji, mający najwyższą kategorię World Tour, jest dla wielu kolarzy ważnym sprawdzianem przed zbliżającym się Tour de France.
Wyniki 4. etapu, jazda indywidualna na czas, Saint-Germain-Laval - Neulise (34,4 km):